суббота, 28 января 2017 г.

Творча зустріч з Олександром Канібором

24 січня в приміщенні дитячої бібліотеки-філіалу №11учні 7-А класу зустрічалися з талановитою людиною, що прославляє наш Інгулецький край, - скульптором Олександром Олександровичем Канібором. Зустріч митець розпочав словами: «У кожного на шляху є вішки, якщо вони повторюються, то людина іде вірним шляхом». Батько його був художником, народився Олександр у мистецькому краї – на Петриківщині, тому і талант різчика по дереву проявився ще з дитинства: спочатку вирізав шаблі, револьвери, потім, начитавшись книг про козаків, - люльки, коней. Першу свою скульптуру зробив до Чемпіонату світу з футболу 1966 року - «Богиню Ніку», потім був індус з корзиною винограду на плечах. Після закінчення педагогічного училища відпрацював три роки у Петриківській школі, зібрав гурток різьбярів по дереву і по каменю. Від Федора Савича Панка – визнаного майстра народної творчості у Петриківці – отримав пропозицію працювати на знаменитій фабриці художніх виробів «Дружба». Але доля закинула Олександра Олександровича у наш край. Працював художником-оформлювачем у клубі, ще на дріжджовому заводі – брався за любу справу, де платили гроші в ті важкі «перестроєчні» часи. У 2006 році на прохання протиієрея Івана Івановича Батога працював на будівництві Свято-Миколаївського храму на Інгульці. Великі скульптурні композиції виконує з 2012 року – першу було встановлено на острові Хортиця – скульптуру гетьмана Івана Сірка. Потім була «Галявина казок» (2013 рік) – подарунок інгулецьким малятам. Тепер вже багато скульптур майстра прикрашають сквери міста Кривого Рогу (у сквері Співдружності 5 скульптур), селища Шороке та Інгульця («Кузнець Інгулець і Рудана», «Гармонист», «Танцівниця», «Тривога» - цю скульптуру ми між собою називаємо «Закохані», але майстер зробив її під час воєнних подій на Україні і присвятив своєму синові Олександру – добровольцю АТО (до речі, талановитого художника) і його товаришам – вирізблено козака у військовій шапці, який  укриває – обнімає  Україну – дівчину). Остання на сьогоднішній день скульптура Олександра Олександровича Канібора встановлена 24 січня 2017 року в Маріуполі – це «Мадонна» - до річниці обстрілу «градами» мирних жителів мікрорайону Східний у Маріуполі у 2015 році.

Учні уважно слухали неспішну розповідь, з цікавістю задавали питання. В свої 63 роки майстер має багато творчих задумів і заказів. Скоро настане тепло, і оживе його майстерня на території покинутого заводу у Широкому. А взимку майстер виконує свої шедеври з дерева. 10 лютого Олександр Олександрович планує представити деякі роботи на виставці майстрів – аматорів в Виставковій залі м. Кривого Рогу. Тож учні побажали скульптору сповнення всіх його творчих задумів, нових цікавих робіт на радість прихільників, гарного здоров’я митцю і миру нашій Україні. За організацію творчої зустрічі з Олександром Олександровичем наша подяка завідуючій дитячою бібліотекою-філіалом №11 Дроган Олені Вікторівні.



понедельник, 23 января 2017 г.

Як учні читають

Підрахувала кількість учнів школи, що в цьому навчальному році відвідали (хоч раз) шкільну бібліотеку.


среда, 4 января 2017 г.

"Дегустація" літературних новинок

Сьогодні найзацікавленіші учні третіх класів завітали у шкільну бібліотеку на дегустацію літературних новинок – їх увазі були представлені нові книги київської дитячої письменниці Євгенії Пірог: «Сумка мами кенгуру», «Сильвестр та друзі» та «Кіт Мармур та різдвяні пряники». Діти зацікавилися сюжетом історії, що «розповів» кіт Мармур (дівчатка навіть взяли книжечки додому почитати), швиденько розгадали кросворд «Зірка Різдва», передивилися відеозвіти про приїзд пані Євгенії до нащої школи і на ювілей Херсонської спеціалізованої школи №30, випускницею якої вона є, та отримали на згадку про наш захід листівку-розмальовку від самої Казкарки Джінні!


Нова поставка підручників

В останній робочий день старого 2016 року було доставлено до бібліотеки чергову партію підручників для 4 та 7 класів.