Батькам на допомогу

04.12.2023, понеділок

Проєкт #ЖивіПисьменники

Популяризація сучасної дитячої літератури для дітей та підлітків і створення інформаційних матеріалів про цю літературу для батьків, освітян, бібліотекарів, видавців та широкого кола читачів — важливе стратегічне завдання для розвитку нашої культури та формування здорових життєвих стратегій нового покоління українців.

Саме його поставили перед собою засновники проєкту підтримки дитячого читання «BaraBooka», першого українського універсального інформаційного ресурсу про видання для дітей та юнацтва. Очільниця цього проєкту, Таня Стус, працюючи в Державній установі «Український інститут книги», запропонувала ідею всеукраїнської акції #ЖивіПисьменники, щоб наблизити авторів, які є творчо активними сьогодні, до їхніх читачів, запросити їх (бодай віртуально) у кожен клас, а кожній українській родині допомогти знайти відповідну книжку для індивідуального та родинного читання.

https://aw.ubi.org.ua/#videos 


24.08.2023, четвер
Електронні версії підручників для учнів 1-11-х класів (2023-2024 н.р.): https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/
02.06.2021, середа
Блог "Книгарні Е": Актуальні книги від, про й для мам

Є чимало книг для сучасних батьків, які розповідають про педагогіку та виховання дітей! Але за що з них хапатися першим? Про найкращі книги з педагогіки, які точно знадобляться сучасним батькам, розказує сьогодні наша добірка.

Методика раннього розвитку Монтессорі від 6 місяців до 6 років.jpgПопулярна книга для батьків від народження, яка допоможе знайти ключики для успішного розвитку вашої дитини з раннього дитинства — це «Методика раннього розвитку Монтессорі від 6 місяців до 6 років» Вікторії Дмітрієвої. Вона не передбачає повноцінного завантаження дитини, а навпаки за допомогою цікавих ігор малюк буде поступово формуватися в успішну та творчу натуру, не обмежену нічим.

Для турботливих батьків. Я зможу виховати щасливу дитину.jpg«Для турботливих батьків. Я зможу виховати щасливу дитину» Світлани Єфременкової – це книжки про виховання дітей і батьків. Адже часто у своїй турботі батьки просто забувають про своє життя. Авторка праці доводить, що цього потрібно уникнути за будь-яку ціну! Щастя дитини напряму залежить від стану їхніх батьків, саме тому потрібно пам’ятати про власне душевне здоров’я.

Як виховати надуспішних людей.jpg«Як виховати надуспішних людей» Естер Войчицькі — видання для всіх, хто має справу з дітьми і хоче, щоб у майбутньому вони досягли успіху. Авторка книжки уклала свою систему цінностей під назвою TRICK, яку перед тим випробувала на своїх трьох доньках. Ця книжка вчить тому, як зберегти здорову атмосферу в родині та що таке справжня  відповідальність батьків. Також Войчицькі просто та ненав’язливо розповідає про те, як любити й цінувати життя в кожному його прояві.

Якщо з дитиною складно.jpgІноді в усіх батьків бувають непорозуміння з дитиною, адже конфлікти — це частина дорослішання. Проте іноді стає зовсім складно й абсолютно незрозуміло, що ж робити далі. Книжка про сімейне виховання, яка все розставить по полицях — «Якщо з дитиною складно» Людмили Петрановської.

Управління гнівом. Як реагувати на дитячі істерики.jpg«Управління гнівом. Як реагувати на дитячі істерики» Мадлен Дені — праця відомої психологині, яка навчає дуже важливих речей, а саме — управління дитячим гнівом. Адже під істериками дитина часто ховає страх і нерозуміння, і важливо не карати, а навчити, як із цим розбиратися. 

правила розвитку мозку дитини.png«Правила розвитку мозку дитини» Джона Медіни розгляне процес формування дитини з наукової позиції. Тут читач дізнається про різницю між спадковістю і вихованням, а також про інстинкт прив’язаності та що є запорукою успішного виховання. Корисна й цікава праця для батьків, яка обов’язково стане в пригоді!

Дитина у світі емоцій.jpg«Дитина у світі емоцій» Марії Малихіної спеціалізується на тому, як допомогти дитині адаптуватися в цьому світі в будь-якому віці. Адже емоційний інтелект формується саме тоді, коли дитина росте. Важливо правильно розуміти, що саме ти відчуваєш. Видання містить поради, які допомагають упоратися з емоціями.

Я підліток. Відверта розмова з батьками.jpg«Я підліток. Відверта розмова з батьками» Світлани Грінченко проливає світло на такий складний для всіх період, як підлітковий вік. Безсумнівно, недарма стільки проблем виникає саме в підлітковому віці, коли слухняна дитина перетворюється на неконтрольовану з повним комплектом уже не зовсім дитячих проблем. Грінченко підкаже, як з цим упоратися.

Дитина народилася.jpgА для тих, хто вперше пізнав радість батьківства, існує прекрасна книжка Марії Малихіної «Дитина народилася!», в якій описано всі деталі перших днів життя.

Неідеальний тато.jpg«Неідеальний тато» Володимира Багненка доводить, що праці про виховання сьогодні потрібні не лише мамам, а й татусям, які можуть брати участь у житті дитини нарівні з матусею.


Шановні батьки!

Якщо ви зайшли на цю сторінку, то вам зовсім не байдуже, якою виросте ваша дитина, з яким набутком вона прийде у «світ дорослих», чи зможе вона бути у «всеозброєнні», бо вміння здобувати і правильно використовувати інформацію дає дитині можливість «володіти світом». Ми намагаємося навчити наших учнів знаходити, аналізувати і застосовувати інформацію, центром здобуття якої в школі є шкільна бібліотека.
Сьогодні до книги і періодичних видань приєдналося ще одне джерело інформації – Інтернет через комп’ютер у бібліотеці. Діти охоче користуються ним, і, безперечно, це сучасно, зручно і швидко. Але давайте не будемо забувати про роль її величності КНИГИ в житті наших дітей, перш за все, про її виховне і розвивальне значення, певний віртуальний досвід поводження себе у складних життєвих ситуаціях, формування характеру через ототожнення з героями книг. Тому читання «правильних книг» (за Висоцьким) – дуже важливе, і любов до читання, перш за все, прищеплюється дітям змалечку, у сім’ї. Тому вашу роль, дорогі батьки, тут дуже важко переоцінити.
58. Ще 5 порад батькам, щоб виховати звичку у дітей читати книги

Отже, щоб ваша дитина була успішною, 
ви маєте звернути увагу на таке:

1. Техніка читання.
За оцінками психологів, на успішність дитини в школі впливає 200 факторів. І існує фактор номер один – швидкість та усвідомленість читання.
Дитині-школяру необхідне оптимальне читання. Це читання зі швидкістю розмовної мови, тобто в темпі від 120 до 150-ти слів за хвилину. Саме за такої швидкості досягається краще розуміння тексту.
Досвідчені вчителі відзначають: у 6-8-х класах успішно встигаючими в основному були ті, хто наприкінці початкового навчання читав 130-170 слів за хвилину, учнями із середнім рівнем навчальних досягнень - 100-140 слів за хвилину, а з низьким - 80-90 слів за хвилину.
За низької швидкості читання учню старшої школи і 24-х годин не вистачить, щоб прочитати все з домашнього завдання. Таким чином, він приречений на низький рівень успішності. Швидко читають зазвичай ті учні, які читають багато. У процесі читання вдосконалюються оперативна пам'ять і стійкість уваги. Від цих двох показників залежить розумова працездатність.
Діти мають різний темперамент. Холерики, як правило, вимовляють 150 слів за хвилину, сангвініки - 130 слів за хвилину. А ось флегматики та меланхоліки на рівень 120 слів за хвилину навряд чи вийдуть. Але природа розпорядилась так, що більшість наших учнів є холериками та сангвініками.
2. Треба розбудити інтерес до читання.
Часто батьки пишаються тим, що діти читають «дуже товсті книги». Це книги для дорослих. Від них користі молодшому школяру не буде. Діти читають поверхово, уловлюють лише основний зміст книги. Таке читання веде до звички пропускати описи природи, характеристики героїв тощо. А буває, читання дитиною книги для дорослих веде до лиха. (Хлопчик в 11 років прочитав книгу «Брестська фортеця» з описом життя захисників цієї фортеці. У дитини була тривала депресія.)
Стежачи за читанням дітей, треба прагнути до того, щоб книги були різноманітної тематики: пригоди, казки, розповіді про тварин, про музику тощо.
У вихованні любові до книги в дітей молодшого шкільного віку має значення наявність хороших дитячих книг удома. Це дасть можливість обмінюватись книгами з товаришами, обговорювати їх.
Дуже добрий прийом, коли дорослий починає читати книгу вголос. На цікавому місці зупиняється, а далі читає дитина. Тому що всім хочеться знати, що відбудеться з героями далі.
За програмою у школі вивчаються певні твори. Можна удома вечорами читати ці твори цілком уголос усією родиною по черзі.
Батьки повинні подбати про те, щоб дитина знала прізвище автора й назву книги. Треба поговорити про те, які книги цього автора вже знайомі дитині.
Для молодших школярів велике виховне значення має розглядання ілюстрацій у книзі. Ілюстрації допомагають зрозуміти та запам'ятати прочитане.
Треба намагатись, щоб діти розповідали про прочитане, а дорослі жваво цікавилися сюжетом книги. Тривалість домашнього колективного читання - не більше 40 хвилин. Читання вголос - корисне тренування для дітей, вони звикають читати голосно, виразно, чітко.
Добре, якщо для дитини виписали дитячий журнал. Їх і зараз друкується чимало. Діти будуть чекати зустрічі з книгою. Виховання інтересу до читання легше проходить у тих родинах, де дорослі самі люблять читати.
3. Як дитина повинна читати книгу.
Треба привчити дітей починати читання з обкладинки та титульної сторінки книги. Треба привчити дітей берегти книгу. Її не можна кидати, рвати, малювати на ній, загинати кути сторінок, вирізувати з неї картинки. Особливо акуратно діти мусять ставитись до бібліотечної книги. Її треба обернути в чистий папір і, прочитавши, здати в точно визначений строк.
При читанні треба дотримуватись основних правил гігієни читання:
1) очі треба берегти, тому не можна читати при слабкому освітленні;
2) лампа повинна бути з боку лівої руки дитини, і світло від неї не повинно падати в очі;
3) при читанні варто давати короткий відпочинок очам;
4) не можна читати лежачи;
5) не можна їсти під час читання.
Шановні батьки, пам’ятайте, що наше з вами завдання виростити повноцінну людину, тому не забувайте 10 порад «Чому треба читати», які є у мене в бібліотеці, і про які я завжди нагадую моїм читачам.

Десять аргументів для читання

1. Діти, які читають

набувають різноманітних ідей, краще долають труднощі.
Виявлено, що людина краще запам’ятовує те, що прочитано в книзі, ніж те, що показано за допомогою аудіовізуальних засобів.
Досліди підтверджують, що діти, які читають, з великим інтересом відвідують школу, навчаються добре та без зайвих зусиль, краще оцінюють навколишній світ. Вони не замкнуті, здібні визначити, чого бажають, і відстоюють свою точку зору.

2. Читання і професія

Той, хто хоче крокувати разом із часом, з прискорюваним технічним прогресом та просуватися по службі, не може обійтися без професійного читання. До нього входять книги за спеціальністю та научно-пізнавальні журнали. Не можна забувати і про щоденне читання газет.

3. Читання та обізнаність

Інформація для сучасного суспільства настільки ж важлива, як і корисні копалини, енергетичні запаси та інші ресурси. Грамотний читач знає багато шляхів отримання інформації, що допомагає йому брати участь у суспільному житті, допомагає відрізнити важливе від незначного.

4. Читання та телебачення

Той, хто читає, краще вибирає телепередачі й отримує користь від них. Телебачення конкурує з читанням, але воно не здатне замінити його, у кожного з них своя специфіка. Читання збагачує будь-яку людину. Доведено, що тільки людина, яка читає, отримує найбільшу користь від телепередач.

5. Читання та вільний час

Вільний час потрібно вміти правильно організовувати, але не всі на це здатні. Читання – не тільки активне і творче використання вільного часу, часто при цьому з’являється улюблене заняття, хобі. Радіолюбитель, садівник, кухар, історик, програміст «озброєні» перш за все книгами та журналами.

6. Читання та життєві проблеми

Читання допомагає долати критичні життєві ситуації, знайти відповідь на питання, яке турбує, розв’язати ту чи іншу проблему. «Книжкова терапія» допомагає виправити здоров’я.

7. Читання та життєвий досвід

Читач співставляє побачене з викладеним у книзі, збагачує свій життєвий досвід, уникає помилок.

8. Читання та демократія

Використання різних інформаційних джерел допомагає людині критично оцінити їх, формувати власну позицію, виключає можливість маніпулювати собою.

9. Читання та культура

Вміння читати – це невід’ємна частина культури: бо воно вчить мислити, набувати знання та розвивати уяву.

10. Потоваришувати з книгою

Потоваришувати з книгою, розібратися у великому книжковому океані, здобути з нього дійсні літературні перлини допомагають юному читачеві співробітники бібліотек.
Бібліотекар бере на себе обов’язки посередника між читачем та духовністю, символом якої є книга, причому не байдужого з’єднувача двох субстанцій, а провідника, каталізатора, який спрямовує та підсилює процес.
Я завжди рада бачити Вас у нашій шкільній бібліотеці! Дуже вдячна Вам за те, що кожного року Ви активно берете участь у благодійній акції «Книга в дарунок шкільній бібліотеці», результатом якої є поповнення фонду художньою та довідковою дитячою літературою!

Інтернет-порадник

Сьогодні Інтернет дає батькам можливість стати дбайливими вихователями. Ви знайдете тут безліч цікавої інформації про важливість читання і поради, як досягти гармонійного, всебічного розвитку дитини.

http://www.papmambook.ru - замечательный сайт для родителей: что читать? как приучить ребёнка читать? предлагаем лучшие детские книги, даём советы.
http://www.alldeti.com/ - цей ресурс створений для того, щоб кожен з батьків міг знайти відповіді на хвилюючі запитання і таким чином поліпшити процес дорослішання своїх дітей. На сайті будуть порушуватися питання виховання, охорони здоров'я, харчування дітей тощо.
http://babynet.ru/ - практикум для батьків. Сайт призначений для молодих батьків і для тих, хто тільки збирається ними стати. Ви знайдете відповіді на більшість питань, що хвилюють Вас з моменту планування вагітності і до моменту вступу дітей у доросле життя.
http://detky.in.ua/ - cайт “Наші діти” – вчимося бути батьками! Найкращий сайт для молодих батьків.
http://www.kid.ru/ - виховання дітей різного віку.
http://malishi.ru/ - статті, публікації про виховання і навчання дітей, ранній розвиток малечі. Ігри та іграшки дитини: від немовляти до школяра.
http://www.mamashkam.ru/ - сайт для батьків про дітей. Матеріали для навчання дітей дошкільного та шкільного віку, здоров'я та розвитку дітей, сім'ї. Дітлахи, батьки, побут і дозвілля, корисні поради, дитячий довідник, форум, щоденники, конкурси, особистий кабінет – такі рубрики ви знайдете на цьому сайті.
http://www.nanya.ru/ - НЯНЯ. Головний сімейний портал країни. Все про дітей.
http://www.parenting.ru/ - мамам і татам про дітей. Все, що вам необхідно знати, щоб виростити і виховати свою дитину. Від підготовки до вагітності і до підліткових проблем.
http://www.solnet.ee/parents/ - щоденний пізнавально-розважальний портал для дітей, батьків та педагогів. Конкурси і вікторини, віртуальна школа для малюків, ігри і мультфільми, методики раннього навчання, консультації дитячих фахівців, сценарії свят, батьківський досвід, служба розсилки віртуальних листівок.
http://uti-puti.com.ua/ - Київський сімейний портал, створений з метою щирої турботи про благополуччя Вашої родини.

На цій сторінці пропонуються статті професіоналів як відповіді на питання, що важливі для турботливих батьків:

1. Як покращити успішність дитини у щколі
2. Пропонуються екранізації цікавих дитячих книг, які можна переглянути разом з дітьми
3. http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/351/ - Як навчити дитину слухати батьків
4. http://childdevelop.com.ua/articles/develop/354/ - Як розвинути уяву вашої дитини
5. http://childdevelop.com.ua/articles/upbring/340/ - Як виховати впевнену в собі дитину
6. http://www.vospitaj.com/blog/kak-uzhitsya-so-vspylchivym-rebenkom/ - Советы по воспитанию вспыльчивого ребенка
7. http://www.vospitaj.com/blog/kak-nauchit-rebenka-vypolnyat-skuchnuyu-rabotu/ - Как научить ребенка выполнять скучную работу
8. http://mama-tato.com.ua/article/a-3587.html - Навіщо читати казки вголос
9. http://bokmal.com.ua/people/jak-sponukaty-dytynu-pochaty-chytaty/ - Як обирати дитячі книжки для читання
10. http://bokmal.com.ua/people/jak-sponukaty-dytynu-pochaty-chytaty/ - Як спонукати дитину почати читати
11. Батьківство в XXI столітті: що ми можемо подарувати нашим дітям, окрім айпадів

Олег Романчук – дитячий та підлітковий психіатр, психотерапевт, директор Інституту психічного здоров’я Українського католицького університету, лікар-консультант центру розвитку дитини «Коло сім’ї», автор низки книжок, адресованих як широкому колу читачів («Жити серцем», «Коли вам сниться музика», «Соловейко з одним крилом», «Дорога любові»), так і фахівців («Розлад гіперактивності з дефіцитом уваги у дітей», «Розлади спектру аутизму», «Сім’я, що зцілює», «Неповносправна дитина в сім’ї та в суспільстві»), а також автор документальних фільмів («Дорога серця», «Віднайдені діти», «Бачити людину»). Одружений, батько трьох дітей.

12. Ніл Ґейман про читання та обов’язок http://goo.gl/HWDWHX
13. Як призвичаїти дитину до книжки? http://goo.gl/oVLOqi
14. Як зробити так, щоб малятка всієї країни читали http://goo.gl/323nVc
15. Користь голосного читання http://goo.gl/aO7Gpv
16. Чи буде ваша дитина читати? http://goo.gl/CrvFOy
17. Чому деякі діти не люблять читати і що з цим робитиhttp://goo.gl/Eb7qqZ
21. Чому наше майбутнє залежить від читання
22. Замечательная семерка: навыки успешных детей
23. Як навчити дитину постоти за себе
24. Чому важливо читати дітям казки
25. Виховання без гаджетів
26. Як не можна розмовляти з дитиною
27. Після трьох уже пізно? 25 найважливіших принципів виховання дитини за Масару Ібука.


28. 16 цитат з книги Джона Грея "Діти з небес"

Джон Грей — автор чудової книги для батьків про виховання дітей під назвою «Діти з небес. Мистецтво позитивного виховання». Ця книга дійсно допоможе вам у взаємодії з вашими дітьми. Позитивне виховання зробить ваших дітей успішними, здатними долати будь-які життєві труднощі, позбавить від почуття провини і страху. А вас зробить по-справжньому щасливими батьками дозволивши вирішити всі проблеми, пов’язані з вихованням дітей в сучасному світі. Ці 16 цитат з книги «Діти з небес» наштовхнуть на роздуми і зацікавлять вас!


29. 60 фраз, які повинні почути ваші діти
30. Дети. Интернет. Безопасность: комплексный подход
31. 30 cпособів, щоб ваша дитина засяяла від щастя


32. 9 правил для мам хлопчиків
33. Як розмовляти з дитиною, щоб стосунки покращилися
34. Соціофобія в дітей: поради батькам
35. Як вберегти дитину від біди
36. 6 помилок, яких можна уникнути
40. Як залучити дитину до зацікавленого читання
41. Як виховати добрі звички
42.
24 правила для мам хлопчиків
1. Навчіть свого сина виражати словами те, що він відчуває.
Малюк може кричати від розпачу, ховатися від збентеження, кусатися від хвилювання і плакати від страху. Поясніть йому, що це емоції, які диктують тілу, як себе вести. Покажіть йому інших людей, які відчувають те ж саме, але виражають свої емоції по-іншому. Обговорюйте з дитиною свої власні емоції. Коли він одного разу виросте, то буде знати різницю між злістю і збентеженням, розчаруванням і горем, навчиться справлятися зі своїми емоціями і виражати їх грамотно, при цьому не соромлячись і не відчуваючи почуття провини.
2. Будьте найголовнішим фанатом своєї дитини.
Швидше за все, ви не раз збентежите свого сина тим, що почнете виконувати пісні його шкільної рок-групи на сімейному святі чи будете показувати його дитячі фотографії дівчаткам, збирати найбезглуздіші (на його, звичайно, погляд) грамоти, нагороди та досягнення, писати в своєму блозі про те, що у нього проблеми в школі і так далі. Швидше за все, він одного разу скаже вам: «Досить, мама, зупинись». Він буде червоніти, але знати, що є принаймні одна людина, яка ЗАВЖДИ вболіває за нього.
3. Навчіть свого сина прибирати за собою, готувати, прати шкарпетки і прасувати сорочки.
Можливо, йому ніколи це не знадобиться, але одного разу його дружина буде вам вдячна.
4. Читайте йому і разом з ним.
Діти стають читачами на колінах своїх батьків. Дитина повинна бачити, що ви теж читаєте. Розповідайте йому про те, що ви читаєте. Про свої улюблені книги та героях. Поясніть йому, чому так важливо читати книги. І читайте разом, а потім обговорюйте прочитане, додумувати, фантазуйте, малюйте улюблені казки — вчіть свою дитину бути активним читачем.
5. Заохочуйте його танці!
Музика, ритм і танець — це універсальна мова, зрозуміла всім. А вільне володіння своїм тілом, необхідний навик для гармонійного розвитку. Танцюйте разом з дитиною, хваліть його незграбні па!
6. Переконайтеся, що перед ним є приклади хороших людей — розумних, сміливих, сильних, талановитих і чесних.
Розповідайте йому про великих письменників, мандрівників, дослідників, учених, художників, космонавтів, фотографів, артистів і пр. Про те, як вони жили, і чого їм вартувало досягти успіху. Не тільки про чоловіків, але і про жінок. І про те, що внутрішня краса часто важливіша, ніж зовнішня.
7. Будьте прикладом такої людини.
Ви вже супергерой — це правда, не сумнівайтеся в цьому ні секунди. Але кожен день доводьте своєму маленькому синові, що ви красива, розумна і чесна. Ви — його ідеальна жінка, зразок усім іншим.
8. Навчіть сина хорошим манерам: говорити «спасибі» і «будь ласка», подавати руку жінкам, пропонувати допомогу, поступатися місцем і т.і. Це зробить світ навколо трохи краще.
9. Дайте йому в що-небудь вірити.
Ваш хлопчик не раз відчуватиме страх або тривогу, біль чи горе або просто мати потребу в вас тоді, коли вас не буде поруч. Дайте йому те, до чого він може звернутися, коли він почувається самотнім, щоб він знав — що він ніколи не буде самотній. Ніколи.
10. Навчіть його тому, що іноді треба бути дуже ніжним — до маленьких дітей, тварин, квітів і почуттів інших людей.
11. Дайте йому можливість зіпсувати ту кількість речей, які він все одно зіпсує.
Якщо ви будете засмучуватися щоразу, коли ваш хлопчик прийде додому в брудному і рваному одязі — ви вступите в безнадійну боротьбу. Не витрачайте енергію на злість перед неминучістю — хлопчики пізнають світ, коли лазить по деревах і парканах, стрибаючи в калюжі, розливаючи і падаючи. Це порядок речей.
12. Захоплюйтеся його інтересами — дізнайтеся всі тонкощі футболу і навчіться імена футболістів улюбленої команди, а краще збірної, розучить всі пісні улюбленої групи або назви різних двигунів або навчиться малювати панд... Будьте активним учасником його життя, а не стороннім спостерігачем.
13. Вийдіть разом на вулицю.
Вимкніть телевізор, відключіть відеоігри, покладіть телефон на зарядку і приберіть подалі фотоапарат. Просто вийдіть на вулицю і слідуйте за своєю дитиною, дивіться на нього, досліджуйте його реакції, задавайте питання. Це схоже на магію, спробуйте.
14. Дозвольте йому програти.
Як би не хотілося, ваша дитина не зможе бути переможцем завжди. Ви говорите йому: «Ти переможець, бо старався», але він зовсім не думає так і почувається розчарованим. І це добре, тому що іноді життя видає такі повороти, від яких ми всіма силами намагаємося вберегти наших дітей. Але ця практика стане в нагоді йому пізніше, коли він програє знову (і знову, і знову, і знову, і знову...). Навчіть його тому, що іноді він виграє, а іноді програє. Але це не означає, що треба здаватися.
15. Дайте йому можливість допомагати іншим.
Існує велика різниця між тим, щоб дати можливість допомогти і змусити допомогти. Давати можливість — це запалювати вогник в серці, який одного разу засяє в велике багаття і освітить весь світ. Будьте прикладом самі — допомагайте один одному.
16. Поясніть йому, що досягти досконалості допомагає практика.
Це стосується не тільки спорту чи музики, а й всього в житті. Виробляйте правильні звички, які допоможуть вже дорослому чоловікові з легкістю справлятися з усім в житті.
17. Відповідайте йому, коли він запитує: «Чому?».
Відповідайте йому або шукайте відповідь разом. Покажіть йому, де можна знайти відповідь (запитати у тата, бабусі, дідусі, енциклопедії або в Інтернеті). Задайте йому зустрічне запитання, щоб він сам почав думати. Якщо коли-небудь, він буде занадто збентежений, щоб запитати вас про щось — він знатиме, де шукати відповідь.
18. Нехай тато навчить його найголовнішим речам.
Якщо ви дозволите татові бути зануреним в процес виховання дитини з самого початку, коли-небудь у сина сформується правильне думка: його тато знає ВСЕ НА СВІТІ. Ви завжди будете улюбленої мамою, але тато для хлопчика — особлива людина, яка знає відповіді на всі питання.
19. Дайте йому що-небудь, щоб звільнити енергію — барабани, боксерську грушу, відкритий простір, воду або собаку. Дайте йому що-небудь, щоб він міг скаженіти і «божеволіти» — або він буде використовувати щось ваше, про що можна потім дуже пошкодувати.
20. Завжди носіть із собою вологі серветки, антибактеріальний гель і лейкопластир.
21. Побудуйте йому фортецю.
Киньте на підлогу диванні подушки, підсуньте один до одного стільці, накиньте на них пару ковдр, і ваша вітальня перетвориться в печеру чудес. Це важливе знання про те, що кожна звичайна річ має внутрішній потенціал, щоб стати чарівною.
22. Беріть його з собою скрізь і всюди: на роботу, на зустрічі з друзями, в подорожі. Кожне нове місце відкриває його серце, змушує думати і залишає спогади.
23. Цілуйте і обіймайте його!
Будь-яка мама синів скаже вам, що маленькі хлопчики дуже люблячі і ніжні. Вони можуть бути суворими, дикою і руйнівною силою протягом усього дня, але є такі моменти, коли вони дуже добрі, ніжні і чутливі. Тому цілуйте і обіймайте свою дитину, коли йому 2 місяці або 16 років, і особливо, коли він вередує і пустує. Не бійтеся виростити з нього пестуна — хлопчики дуже сильно потребують любові! І переконайтеся, що він знає, що мама може цілувати свого сина, незалежно від того, наскільки він великий і де вони знаходяться.
24. Будьте для нього ДОМОМ.
Коли малюк вчиться ходити, він відходить від вас всього на кілька кроків, а потім повертається. Потім трохи далі, і знову біжить до вас... Коли він навчиться малювати, він чекатиме вашу горду посмішку. Коли навчиться читати, він буде 20 раз читати одну і ту ж книгу вголос, бо мама буде його захоплено слухати і 20 і 50 разів. Коли він буде грати в футбол — він шукатиме ваше обличчя на трибуні. Коли він захворіє, він зателефонує вам. Коли він дійсно щось зіпсує, він зателефонує вам. Навіть коли він стане дорослим і сильним, він може заплакати у вас на плечі, не соромлячись своїх почуттів. Навіть коли він зовсім виросте і в його житті з’явиться нова жінка і новий будинок, ви все ще будете його мамою. Чимось постійним і незмінним, як сонце. Найголовніше, що повинен знати ваш син — це те, що він завжди у вашому серці, а все інше, як говоритися, додасться.
43. Поради втомленим батькам
44.

Як батьки можуть зацікавити дитину читанням?

Ось кілька порад від фахівців про те, як можна мотивувати дитину полюбити читання:
  1. Покажіть гарний приклад – почніть із себе. Читайте часто й для власного задоволення. Ви створите для своїх дітей модель для наслідування.
  2. Нехай у вашої дитини буде доступ до різноманітної літератури: художньої, довідкової, книжок про хобі та різні зацікавлення.
  3. Заохочуйте діяльність, частиною якої є читання: готуйте з кулінарних книжок, майструйте повітряного змія за книжкою з інструкцією, спостерігайте за птахами та шукайте інформацію про них в енциклопедії…
  4. Читайте бодай десять хвилин щодня.
  5. Не ігноруйте спілкування за допомогою записок: лишайте дітям письмові завдання чи послання на холодильнику й заохочуйте письмові відповіді.
  6. Попросіть дитину принести книжку з бібліотеки для вас або молодшого братика чи сестрички.
  7. Присвятіть один вечір на тиждень родинному читанню замість перегляду телевізора або сидіння в інтернеті.
  8. Заохочуйте дитину за кожної «читальної» нагоди. Пам’ятайте, що читання – це не тільки «великі й страшні книжки», але й комікси, ігри, письмові інструкції, титри в кіно, листування.
  9. Читання книжок повинно асоціюватися із задоволенням. Не нав’язуйте дитині книжок на свій смак: можливо, вони їй не сподобаються. Дозвольте їй обирати книжки самостійно. Переконайтеся, що дитина має доступ до різноманітної літератури.
  10. Не ігноруйте так звану «низьку» літературу, комікси й дешеві журнали. Можливо, саме вони зростять у вашій дитині любов до читання.
  11. Не завершуйте читання читанням. Обговорюйте з дитиною книжки, які прочитала вона, або які ви прочитали разом, згадуйте про події чи персонажів із книжок у різних ситуаціях. Нехай ваше спілкування буде приємним і приносить задоволення.
46. Вплив електронних простроєв на мозок дитини
47. 60 важливих фраз, які повинна почути кожна дитина
48. 15 книг, від яких не відірвати дитину


49. Шість порад, які допоможуть виховати всебічно розвинену дитину
50. Памятка для батьків
51. Як навчити дитину читати: 6 кроків
52, Які мультфільми небезпечні для дитини
53. Як дитині вибрати книгу для читання: правило п'яти пальців
54. Про помилки у вихованні
55. Топ - 30 порад батькам учнів молодших класів.


56. Несколько фраз, которые научат вашего ребенка понимать запреты
57. Щоб зберегти гарні відносини з дітьми

Безпека в інтернеті
 Родительский контроль интернета 

Сьогодні кількість користувачів мережі Інтернет постійно зростає, причому частка молоді та зовсім юної аудиторії серед користувачів дуже велика. Для багатьох, особливо молодих людей, Інтернет стає інформаційним середовищем, без якого вони не уявляють собі життя.
     Але вміщаючи в себе великий інформаційний, навчальний розважальний потенціал, Інтернет може бути небезпечним та становити певний ризик, особливо для дітей.
     Дорослим необхідно пам’ятати про існування загроз в Інтернеті та приділяти підвищену увагу питанню безпеки.

Десять фактів для безпеки дітей в інтернеті

     Інтернет може бути прекрасним місцем як для навчання, так і для відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і весь реальний світ, Мережа теж може бути небезпечна. Перед тим як дозволити дітям виходити в інтернет самостійно, слід встановити ряд правил, c якими повинен погодитися і ваша дитина.
    Якщо ви не впевнені, з чого почати, ось кілька рекомендацій, як зробити відвідування інтернету для дітей повністю безпечним.
1. Заохочуйте дітей ділитися з вами їх досвідом в інтернеті. Відвідуйте Мережа разом з дітьми.
2. Навчіть дітей довіряти інтуїції. Якщо їх в інтернеті що-небудь турбує, їм слід повідомити про це вам.
3. Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагають реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.
4. Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації; наприклад, місця навчання або улюбленого місця для прогулянки.
5. Поясніть дітям, що різниця між правильним і неправильним однакова: як в і інтернеті, так і в реальному житті.
6. Навчіть дітей поважати інших в інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила гарної поведінки діють скрізь - навіть у віртуальному світі.
7. Наполягайте, щоб діти поважали власність інших в інтернеті. Поясніть, що незаконне копіювання чужої роботи - музики, комп'ютерних ігор та інших програм - є крадіжкою.
8. Скажіть дітям, що їм ніколи не слід зустрічатися з друзями з інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають.
9. Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.
10. Контролюйте діяльність дітей в інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що він робить на них.
            Безпечне використання Інтернету дітьми різного вікуДо 7 років
     Гарні звички у дітей виробляються вже під час перших відвідуваннь Інтернету. А оскільки діти дошкільного віку намагаються дотримуватись встановлених батьками правил, то це не лише впливає на їх виховання, а й сприяє розвитку користувацьких навичок.
     Діти віком до 7 років не завжди можуть розуміти розміщену в Інтернеті інформацію, зокрема відрізняти корисну інформацію від некорисної, наприклад, фактичний вміст від реклами. Батьки повинні допомагати своїм дітям знаходити підходящий матеріал. Діти часто не бачать різниці між використанням Інтернету або ігор та створенням малюнків на комп'ютері.
     Батькам потрібно встановити правила використання комп'ютера дітьми віком до 7 років.
     Час, проведений за комп'ютером, має бути обмеженим, щоб не шкодити здоров’ю.
     Комп'ютер має стояти у кімнаті, якою користуються всі члени сім’ї, наприклад у вітальні. Бажано, щоб біля дошкільнят під час використання ними Інтернету знаходився хтось із дорослих.
     Доступ дітей дошкільного віку до Інтернету повинен бути обмеженим знайомими сайтами, що заздалегідь визначені батьками. Більш досвідчені діти можуть шукати знайомі сайти за допомогою меню «Вибране» у веб-браузері.
Найбезпечнішим рішенням є створення для дитини персонального операційного середовища, де доступ до Інтернету обмежено лише визначеними сайтами.
Від 7 до 9 років
     Діти молодшого шкільного віку використовують Інтернет не лише вдома, а й у друзів та у школі. Батьки мають виробити відповідні правила щодо використання Інтернету їхніми дітьми. Діти віком від 7 до 9 років вже можуть розуміти побачене. Однак вони не вміють користуватися матеріалом, який пропонує Інтернет, зокрема матеріалом (зображеннями, текстами або звуками), який не відповідає їхнім віковим особливостям. Розповіді про це та пояснення різних речей, з якими діти можуть зіштовхнутися в Інтернеті, допоможуть їм стати відповідальними і спроможними працювати самостійно і безпечно в онлайні. Щоб допомогти своїм дітям, батьки можуть поділитися власними думками та досвідом щодо використання Інтернету.
     Діти у віці від 7 до 9 років ще потребують нагляду та контролю з боку батьків під час використання Інтернету. Батькам потрібно виробити правила щодо використання Інтернету їхніми дітьми, а потім коригувати їх у міру дорослішання дітей.
     Вдома використовувати Інтернет варто все ще у присутності батьків. Це гарантує, що вони будуть поруч з дітьми у будь-якій проблемній ситуації.
Якщо комп'ютер стоїть у загальній кімнаті, використання Інтернету стає частиною повсякденного життя сім’ї.
     Дитина може ще не бути спроможною самостійно визначити надійність веб-сайту, тому вона повинна завжди звертатися за дозволом батьків, перш ніж розмістити особисту інформацію в Інтернеті.
     Чат-кімнати та інші види публічного онлайнового спілкування можуть бути все ще непідходящими для дитини. Адреса електронної пошти, використовувана у цьому віці, має бути спільною сімейною адресою електронної пошти.
     Створення облікового запису для дитини з обмеженими користувацькими правами допомагає їй навчитися використовувати комп'ютер самостійно.
Програми фільтрування також можуть запобігти доступу до непідходящих сайтів, але батьки все ще повинні контролювати дітей під час користування ними Інтернетом.
Від 10 до 12 років
     Школярі, можливо, вже знають, як використовувати Інтернет у різних цілях. Батьки можуть підтримати свою дитину, ознайомившись із сайтами, якими користуються їхні діти відома, дізнатися про їхнє хобі або інші інтереси, пов’язані з мережею. Дорослі можуть також використовувати Інтернет для планування певних подій, які стосуються всієї сім’ї. Це дає змогу батькам і дітям обговорювати сайти, які є надійними і заслуговують на довіру, а також де можна знайти достовірну та якісну інформацію. Щоб дізнатися, як перевірити веб-сайт, скористайтеся порадами, що містяться за адресою http://www.demos-internet.ru/services.ssl.description.html.      Діти у віці від 10 до 12 років все ще потребують контролю з боку батьків, а також мають дотримуватись правил використання Інтернету. Однак деякі діти можуть порушувати правила й уникати нагляду батьків, якщо вони вважатимуть, що їх занадто обмежують або не задовольняють їхні потреби.
      Батьки мають домовитись із дітьми про те, що їм дозволено робити в Інтернеті, а що - ні. Приклади: відповідальність відправника повідомлення, завантаження файлів і авторські права, встановлення програм.
     Узгодьте з дітьми, яку особисту інформацію вони можуть розміщувати в Інтернеті, а також розкажіть їм про ризики, пов'язані з розкриттям такої інформації.
     Діти вже зацікавлені у використанні чатів або IRC, тому батьки повинні розповідати їм про безпечне спілкування, а також слідкувати за тим, як їхня дитина спілкується в онлайні.
     Багато дітей є цікавими і допитливими, тому батьки такім дітям особливо мають наголосити на потребі безпечного й обережного використання Інтернету. 
Необхідно регулярно оновлювати засоби безпеки комп’ютера.
Від 13 до 15 років
     Для дітей у цьому віці Інтернет стає частиною їхнього життя. Вони знайомляться з новими людьми і проводять чимало часу в онлайні, шукають необхідну інформацію, яка має відношення до їхньої шкільної роботи або відповідає їхнім інтересам. Завдяки більш високому рівню грамотності це відкриває багато можливостей використання Інтернету. Іноді батькам важко дізнатися про те, що роблять їхні діти в онлайні. У цьому віці діти також йдуть на ризик і випробовують свої можливості — технічні обмеження і заборони можуть не бути ефективним шляхом підвищення безпеки в онлайні.
     13-15-річні діти можуть тримати у секреті те, що вони роблять в Інтернеті, особливо якщо батьки раніше не цікавилися, як їхня дитина використовує мережу. Тому важливим є відкрите спілкування і зацікавленість батьків у тому, що робить дитина в Інтернеті.
     Діти у віці від 13 до 15 років, як і раніше, повинні дотримуватися встановлених правил використання Інтернету.
    Деякі підлітки все ще не можуть оцінювати деякі речі й потребують поради дорослої людини, наприклад, у таких питаннях, як розміщення особистих даних в онлайні.
    Питання етики і відповідальність користувача Інтернету є більш важливими темами для розмови. Наприклад, незаконні завантаження, етикет у мережі та авторські права. Діти мають нести відповідальність за те, що вони публікують в онлайні, включаючи їхню особисту інформацію або інформацію, яка може бути незаконною.
     Батьки повинні проявляти до «онлайнових друзів» дитини інтерес. Також їм варто знати, хто та людина, з якою їхня дитина познайомилася в онлайні та збирається зустрітися.
     Батькам слід уникати занадто емоційних реакцій, навіть якщо вони дізнаються про те, що трапилося щось «неприємне», коли їхня дитина була в онлайні. Батьки все ще можуть скеровувати дитину до відповідного вмісту. Наприклад, існують гарні доступні онлайнові ресурси про сексуальність та здоров'я, призначені для молодіжної аудиторії. Молодь має бути упевнена в тому, що вони можуть поговорити з батьками про будь-що, що примушує їх почувати себе незручно в онлайні.

Комментариев нет:

Отправить комментарий