Самоосвіта. Співпраця з бібліотекарями та вчителями

середа, 30 жовтня 2024
Відповідно до листа КЗВО «ДАНО» ДОР» від 09.10.2024 № 777 «Щодо проведення методичних студій» 30 жовтня 2024 року для бібліотекарів  відбулася конференція «Професійне зростання шкільного бібліотекаря в умовах сьогодення».
Виступали переможці обласного конкурсу у номінації "Професійне зростання шкільного бібліотекаря":
1 місце - Сорока Галина Петрівна (Ліцей №5 Павлоградської міської ради);
2 місце - Удовиченко Олена Володимирівна (Покровський ліцей);
3-місце поділили - Башкат Тетяна Миколаївна (Межівський ліцей №1) та
                                Третяк Марина (Межівський ліцей №2).
п'тниця, 30 серпня 2024
Серпневе РМО шкільних бібліотекарів Інгулецького району "Самоефектиність роботи шкільної бібліотеки".
Виступали Гаркуша В.В. (КГ №99), Савка А.П. (КГ №82), Бочкарьова Т.Ю. (КГ №59). Своїм колежанкам підготувала сюрприз - поздоровлення з новим навчальним роком.
вівторок, 14 травня 2024
Сьогодні відбувся міський вебінар для шкільних бібліотекарів міста Кривий Ріг, який провели бібліотекарі Інгулецького району, представивши свою лабораторію професійної творчості з теми: "Вишиванка - духовна броня українців: вишиваємо ПЕРЕМОГУ!" Маємо дуже багато схвальних відгуків від колег з інших районів міста! Ми - бібліотекарі Інгулецького району - класна команда професіоналів-однодумців!
Виступ бібліотекаря КГ №59 Тетяни Бочкарьової.

Виступ бібліотекаря КГ №99 Вікторії Гаркуші.

Виступ бібліотекаря КЛ №115 Алли Арсенюк.

Виступ бібліотекаря КГ №73 Еліни Ковтун.

Виступ бібліотекарів КЛ №127 Людмили Акун та Тетяни 


Виступ бібліотекаря КГ №114 Ірини Маслової "Вишивання як релакс" (інтерактивний плакат).

Виступ бібліотекаря КГ №101 ОлениСіденко.

середа, 24-25 квітня 2024

В ці дні в режимі офлайн і онлайн проходила Всеукраїнська науково-практична конференція "Бібліотека і книга в контексті часу". Тема року: "Пріоритети українських бібліотек у воєнний та повоєнний час".

Організатор заходу: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та ВГО Українська бібліотечна асоціація.

Під час конференції обговорювалися актуальні питання державної бібліотечної політики, робота бібліотеки у воєнний та повоєнний час, а також круглий стіл: "Електронні бібліотеки", де піднімалися питання програмного забезпечення, оцифрування та електронних ресурсів в бібліотеці.

Другий день був більш насичений і цікавий в плані досвіду роботи з популяризації читання в бібліотеках та її ефективність.



четвер, 14 березня 2024
Колеги Покровського  району провели дуже грамотну та цікаву методично, на високому професійному рівні міську онлайн-конференцію "MakerSpace "Майданчик творчості в бібліотеці", на якій дуже грамотно показали дистаційну роботу бібліотеки, її можливості та потенціали. Для себе занотувала багато чого цікавого, що можна також застосувати у своїй роботі.





середа, 28 лютого 2024
Методичний калейдоскоп бібліотекарів Металургійного району "Активні форми та методи популяризації вітчизняної літератури для дітей"
Анна Гринькова, КГ №18

КГ №15

Галина Іванівна Рудь, КГ №26

Колеги Металургійного району провели гарний захід - виступи методично-грамотні і цікаві, представлено різноманітний за тематикою креативний матеріал, але, на жаль, підводила техніка - відео просто не демонструвалися, що змазувало враження. 
четвер, 01 лютого 2024
Я особисто є членом УБА з лютого 2018 року - вже 6 років! Отримала запрошення на zoom-святкування Дня народження о 14-тій. Звичайно ж - піду! 
Доступ у Zoom: 
https://us02web.zoom.us/j/82058946497?pwd=aVBRVklHbng5N3hIUnpWK3NHb3ZWdz09

Ідентифікатор:  820 5894 6497
Пароль: 405676

Дата та час: 1 лютого з 14.00 до 15.30.

четвер, 25 січня 2024
Онлайн-семінар від бібліотекарів закладів Центрально-Міського району "Шкільна бібліотека - провідник до інтелектуальної українізації"


Сьогоднішній семінар мені дуже сподобався - все зроблено професійно, "без води". Віта Повалій у вступному слові згадала про Регламентуючі документи про державну мову, а потім виступали її колеги з повідомленнями "Роль бібліотеки у популяризації української мови та літератури" (типи та назви виставок книжкових та віртуальних, підбірка екранізованих творів українських авторів). Замораєва Т.О. із КГ №8 підкреслила необхідність рішучого списання російськомовної літератури з наших фондів і наповнення сучасними книжками (як альтернативу назвала відеозустрічі "Живі письменники", сторітайми у бібліотеці, віртуальні книжкові виставки, проєкт "Слухай Українською Аудіокниги"). Далі Віта Повалій перелічила спільноти бук-блогерів на Українському BookTube та Телеграм-каналі, де можна ознайомитися з новинками сучасної української літеретури для дорослих і дітей. А бібліотекар КГ №15 Якубець С.А. показала нам інтерв'ю із випускником школи, знаним краєзнавцем Криворіжжя Степаненком О.В.
середа, 10 січня 2024
Методичне засідання спільноти бібліотекарів Інгулецького району



Сьогодні в онлайн-режимі відбулося засідання бібліотекарів навчальних закладів Інгулецького району. Керувала зустріччю керівник МО завідувачка КГ №99 Гаркуша В.В. З доповідями виступали завідувачки бібліотек гімназій №114, 59, 101 та 102. Обговорювали також підготовку проведення міського заходу, що проводить наш район у травні 2024 року.

Моя доповідь на засіданні МО бібліотекарів Інгулецького району

«Напрями трансформації роботи бібліотеки в умовах воєнного стану і дистанційного навчання»  

 Сьогодення вимагає активної присутності бібліотек закладів освіти різних рівнів у медіа-просторі, у першу чергу, для забезпечення освітнього та виховного процесів. Фізичне закриття дверей бібліотек дає змогу відкрити цифрові двері.

 Особливістю роботи бібліотек в період спочатку карантину, а тепер воєнного стану в Україні є віддалений доступ до джерел інформації та активне спілкування з користувачами. Нагальною потребою сьогодення є створення і надання доступу до електронного каталогу, електронної бібліотеки з підручниками, навчальними посібниками, методичними матеріалами: електронні версії підручників можна знайти на сайті Інституту модернізації змісту освіти за посиланням lib.imzo.gov.ua, з колегами спілкуємося на сторінках Facebook, Instagram.

Усі сучасні бібліотеки мають свої веб-сторінки на сайтах навчальних закладів. Сайт називають "віртуальним обличчям" бібліотеки в мережі.

 Веб-сторінка бібліотеки – це як візитна карта книгозбірні, просування її ресурсів, послуг та представлення діяльності. Контент має бути сучасним, інформативним, креативним, якісним, актуальним.

Мій блог https://bibliotekadliauzniv.blogspot.com/ із сторінками

Недавно створена сторінка «Ігротека»

https://bibliotekadliauzniv.blogspot.com/p/blog-page_4.html (інтерактивні ігри, вікторини, кросворди, різні забавлянки)



Про форми роботи. Однією з найпоширеніших форм масової роботи та презентації бібліотечного фонду в інтернет-просторі є віртуальна виставка.

Віртуальна виставка — публічна демонстрація в мережі інтернет за допомогою

засобів веб-технологій віртуальних образів спеціально підібраних і систематизованих

творів друку та інших носіїв інформації, а також загальнодоступних електронних

ресурсів, рекомендованих дистантним користувачам бібліотеки для огляду, ознайомлення та використання.

Віртуальна виставка має істотні переваги перед традиційною: можливість ознайомлення з матеріалами виставки без відвідування приміщення бібліотеки, необмежений час функціонування, можливість презентувати видання, не знімаючи їх з полиці, доступність користувачеві у будь-який час доби, можливість демонструвати документи, що видані додому читачеві, перегляд великою кількістю користувачів без загрози для збереження експонатів, можливість додавати звук, відео, посилання на інші інтернет-ресурси.

Але є і недоліки: для користувача — неможливість зняти книгу з виставки та більш докладно ознайомитись з нею, для бібліотекаря — додаткові затрати робочого часу, пов'язані з працею в комп'ютерних програмах та сервісах, якщо вони використовуються при створені виставки та з оволодінням навичками такої праці.

Створюємо:

-       віртуальні виставки у форматі електронної презентації:

https://docs.google.com/presentation/d/1ISkjLpIcqSlOncLIBy0NT5jKT56Agzms/edit#slide=id.p1  «І дух козацький завжди з нами»

https://docs.google.com/presentation/d/1i-Fhkl0cMhKeUGjcqHU_lWlCy9FO2gFq/edit#slide=id.p1 «Видатні українці» 

-       Виставка у відеоформаті (Перевага даної віртуальної виставки — можливість розмістити її на You Tube);

https://www.youtube.com/watch?v=NZYjUmJMShg «Знайомство з бібліотекою» 

-       Виставка-інтерактивна книжка (Виставки цього формату створюють у сервісі Calameo);

-       Сучасні сервіси надають змогу створити цікаві моделі виставок (бібліобанер, стрічка часу, виставка-плакат, виставка на географічній мапі тощо).

-Інтерактивний плакат «Книги про війну»

https://www.thinglink.com/scene/1788309949101638309

У мережі Інтернет зустріла ось таку Хмару слів про форми роботи сучасної бібліотеки

https://wordart.com/he9kd0pmrg1b/bibl_forms

Як бачимо, не можливо оминути слово «Онлайн» - віддалений доступ у спілкуванні, до бібліотечного фонду, послуг. І ще – дуже важливо бути «в тренді», розумітися на сучасних онлайн-ресурсах, інструментах, сервісах, щоб не відстати від колег та, навіть, учнів. 

Нейромережі та штучний інтелект сміливо увірвались в освіту. У 2023 році про ШІ українці тільки почули, уперше доторкнулися. А 2024 рік стане роком дійсного опанування, впровадження ШІ в усі сфери роботи і творчості. Упевнена, колеги, що ви знайомі та використовуєте ці неймовірні інструменти, яких вже налічується тисячі, і опанувати всі просто не можливо. Особисто я познайомилася з ШІ, вивчаючи досвід роботи креативної філологині Анни-Марії Богосвятської. Якийсь період я просто гралася, була просто в захваті від інструментів, що дозволяють створювати оригінальний візуальний, текстовий, відео-, аудіо-, навчальний контент. Я, навіть, провела з учнями 5-В класу майстерку по створенню мальописів – візуалізованих текстів малих жанрів: мемів, афоризмів, привітань.

Але цінність Штучного інтелекту в тому, що він створений для допомоги нам в роботі. Наприклад, коли отримала тему доповіді на сьогоднішньому МО, то звернулася за допомогою до «Персонального помічника вчителя» (це штучний інтелект на платформі «На Урок», створений за допомого ChatGPT та інших інструментів). І він запропонував мені кілька цікавих ідей і проєктів, підібрав список літератури до теми доповіді.

Ідеї цікавих проєктів від «Персональний помічник вчителя» на платформі «На Урок»:

1. Онлайн-ресурси: Розробити список електронних ресурсів, які можна використовувати для дистанційного навчання. Це можуть бути електронні книги, журнали, бази даних, відеоуроки тощо. Організувати доступ до цих ресурсів для учнів.

2. Вебінари та онлайн-лекції: Організувати серію вебінарів та онлайн-лекцій для учнів за різними предметами. Запросити викладачів з інших шкіл або університетів для проведення цих лекцій.

3. Електронний каталог книг: Розробити електронний каталог, в якому учні зможуть шукати та замовляти книги. Організувати доставку книг до дому учнів або учні зможуть самостійно забрати їх в бібліотеці.

4. Проект "Моя книжка": Запросити учнів створити свою власну книжку, написати власну історію або створити вірш. Після цього, зібрати всі роботи учнів і опублікувати їх в електронному форматі.

5. Клуб читачів онлайн: Створити групу в соціальній мережі або на платформі для спілкування, де учні зможуть обговорювати книги, рекомендувати один одному цікаві літературні твори та ділитися враженнями від прочитаного.

6. Віртуальні книжкові виставки: Підготувати віртуальні книжкові виставки на різні теми. Запросити учнів створити свої власні виставки, в яких вони вибирають книги на ту чи іншу тему і розповідають про них.

7. Вікторини та гра "Що? Де? Коли?" онлайн: Організувати регулярні вікторини та гру "Що? Де? Коли?" в онлайн-форматі. Учні зможуть демонструвати свої знання з різних предметів та взаємодіяти один з одним через відеозв'язок.

8. Проект "Шкільна радіостанція": Запросити учнів створити свою власну шкільну радіостанцію, на якій вони зможуть проводити власні випуски, розповідати про події в школі та ділитися музикою, поезією та новинами.

9. Проект "Мої улюблені автори": Запросити учнів обрати свого улюбленого письменника або поета, зробити дослідження про його життя та творчість, створити презентацію або відеоролик і поділитися з іншими учнями.

10. Спільна виставка творчих робіт: Організувати спільну виставку творчих робіт учнів, які вони створили під час дистанційного навчання. Це можуть бути малюнки, фотографії, літературні твори або будь-які інші проекти, які учні зробили вдома.

Все це спрацювало б, якщо учні були активні, б мали велике бажання писати власну книгу, створювати презентацію про улюблену книгу, малюнки, поробки для спільної виставки. Без натиску класних керівників вони, на жаль, навіть не переглядають запропоновані відео, ігри. І не пропонують теми, які були б для них цікавими.

Радують поки молодші школярі, які скучили за бібліотекою, або просто хочуть завітати сюди. Хоч би їх не розгубити з дистанційним навчанням… Намагаюся частіше нагадувати про себе, і головне – відчуваю підтримку від вчителів початкової ланки у просуванні читання книг!.. З учнями 2-В класу в Zoom ми читаємо книгу «Різдвяна Свинка» Джоан Ролінг, і діти чекають на ці онлайнові читання із нетерпінням і дуже уважно слухають текст.



І, звичайно, не можна забувати про поєднання інтерактиву з традиційними формами роботи з користувачами (бо звіти про них виставляються в соціальних мережах, на блозі бібліотеки для комунікації із віртуальними читачами):

Фото-виставки (оформлені як цікаві інтерактивні плакати)

https://www.thinglink.com/scene/1776230775100801892 «Я з Україною»

https://www.thinglink.com/scene/1789739682897068518 «Розкажу Миколаю, яку книгу зараз читаю»

Виставки дитячих малюнків «Малюємо Перемогу»

https://drive.google.com/file/d/1FnxQuH7D3Dw-9ubXds1o1-mZlPXj1WBj/view?usp=sharing

Проведення мовних і літературних конкурсів

https://docs.google.com/presentation/d/1MPU2F6jUxCMUDrem8D2YakHilAXq5HSh/edit#slide=id.p1 презентація «Сенкани»

Одним із найважливіших аспектів нашого майбутнього є усвідомлення того, що люди продовжуватимуть віддавати перевагу віддаленому доступу до бібліотечних послуг, а тому бібліотекарям варто навчатися впродовж свого життя, опановуючи нові вміння та навички. 

Постійно займатися самопідготовкою, підвищувати свій професійний рівень.

вівторок, 26 вересня 2023
Онлайн-марафон інноваційного досвіду шкільних бібліотек на засіданні членів Секції працівників шкільних бібліотек УБА. Модерувала засідання Оксана Євгенівна Матвійчук, були присутні Олена Леонідівна Гончаренко - завідує Секцією працівників шкільних бібліотек, Ярослава Сошинська - виконавча директорка УБА та діючі члени Секції. Формат зустрічі: обговорення актуальних питань діяльності шкільних бібліотек, підсумки роботи Секції за 2023 рік (Оксана Євгенівна Матвійчук) та представлення досвіду двох бібліотекарів, членів УБА: 1. Інфомедійний тренінговий центр «Інтелект» при бібліотеці ліцею: реалії та перспективи (Олена Миколаївна Сидоренко, завідуюча бібліотекою Панютинський  ліцей Лозівської міської ради Харківської області, бере участь у конкурсі "Бібліотекар року" у 2023 році). 2. Створення інклюзивного середовища в шкільній бібліотеці для забезпечення всебічного розвитку дитини, як показник рівня свідомості нації (Віта Вікторівна Гаркуша, завідувач бібліотеки КГ №99 КМР).



п'ятниця, 22 вересня 2023
Сьогодні останній день форуму, і мова йшла про "Бібліотеки (для) майбутнього" - що бібліотеки продовжують свою роботу для перемоги, завжди першими відгукуються на потреби читачів, працюють для українського майбутнього.
Андрій Зелінський про мистецтво запалювати зорі на прикладі героїв своєї книги "Семенові зорі".

Говоримо про наслідки війни і здоров'я нації.

Про незламність і візію українських бібліотек говорять Олег Сербін та Оксана Бруй.

Оксана Бруй - президентка ВГО Українська бібліотечна асоціація.
четвер, 21 вересня 2023
Сьогодні третій день роботи ХІІІ Львівського Міжнародного бібліотечного форуму. Ось мій фотозвіт:


Лариса Лугова надає слово психологу Ользі Луців.

Дитяча письменниця, психологиня Катерина Єгорушкіна пояснює, як розмовляти про війну з маленькими читачами і презентує свою книгу "Мої вимушені канікули".


Вікторія Польова, Анна Журавльова та Лариса Лугова модерують міжнародний онлайновий семінар "Все про безпеку у бібліотеці: фізичну та цифрову".
середа, 20 вересня 2023
Другий день роботи ХІІІ Львівського бібліотечного форуму. Панель 1: Бібліотеки як волонтерські і соціальні хаби.


вівторок, 19 вересня 2023
Бібліотека вільних людей - Таку назву має ХІІІ Міжнародний бібліотечний форум, що відкрився сьогодні у Львові. Форум проходить у змішаному форматі з 19 по 22 вересня. Я зареєструвалася і є присутною на засіданнях секцій в Zoom, а у 2018 році ми зз Вікторією Гаркушею були вживу на засіданнях, відвідували ще й заходи 25-го Форуму видавців: то були незабутні дні - купа  вражень, позитивних емоцій, валіза нових книг та ідей! То було щасливе мирне життя!


Далекого щасливого 2018-го року!


четвер, 24 серпня 2023
четвер, 24 серпня 2023
Електронні версії підручників для учнів 1-11-х класів (2023-2024 н.р.): https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/
четвер, 6 квітня 2023
Районне засідання бібліотечної спільноти шкільних бібліотекарів 
Виступали:
Бібліотекар КГ №73 Ковтун Е.В.: "Творчий альянс: навчання, читання, дозвілля – оптимальні грані співвідношення. Тиждень дитячого читання: «Слався, величайся українська книга, серед дітвори». Підсумки проведення тижня".
Бібліотекар КЛ №127 Савенок Т.О. "Популярізація класичної та сучасної літератури через використання інтерактивних можливостей сімейного дозвілля".
Бібліотекар КЛ №127 Акун Л.Г.: "Розвиток та збереження національних сімейних традицій через впровадження громадської компетентності. Творчий звіт атестуючого бібліотекаря".
Бібліотекар КГ №114 Маслова І.М.: "Ділимося досвідом: Читач починається з успішної родини. Сучасна бібліотека і сімейне дозвілля. Пізнавальні ігри, створені бібліотекарем в онлайновому сервісі Learning.Apps.org".


РЕКОМЕНДАЦІЇ:
1. Шкільна бібліотека – центр родинного дозвілля (читання, спілкування
у сімейному колі, перегляд відео тощо).
2. Читання – справа сімейна: шкільна бібліотека як центр підтримки
родини та читання.
3. Влаштовувати читальні вечори та обирати книжки із життєвою
історією, над якою можна порефлексувати.
4. Зверніть увагу на комікси та графічні романи – це хороший спосіб
зацікавити дитину, оскільки в цих книгах багато малюнків. Сучасна
дитина живе у кліповому світі, навколо неї багато візуалізації, тому
легше сприймає таку інформацію.
5. Не забувайте про електронні та аудіо книги – для дітей це також
корисно.
6. Інтерактивні книжки – допомагають дітям швидше полюбити процес
читання та зробити його цікавішим.
7. На сьогоднішній день всі заходи проводимо в он-лайн форматі,
зворотній зв'язок з користувачами через соціальні мережі.
8. Читання – найважливіший фактор успішного навчання школяра, тому
бібліотекарями обов’язково щорічно проводити «Тиждень дитячого
читання».

вівторок, 28 березня 2023

Сучасні підходи і технології Нової української школи

       
    Концепція Нової української школи передбачає оновлення змісту освіти й спрямована на новий освітній результат: формування компетентностей, вміння здобувати і застосовувати знання у нових навчальних та життєвих ситуаціях, реалізацію принципів, зорієнтованих на розкриття особистісних можливостей та інтересів учнів з метою формування успішної, цілеспрямованої, самостійної, мобільної особистості.
       Усе це передбачає впровадження в освітній процес нових підходів до навчання, спрямованих на формування м’яких навичок (soft skills), інтелектуально розвиненої, ініціативної особистості учня, здатної нестандартно та творчо мислити, розв'язуючи завдання у будь-яких життєвих ситуаціях.
       Упровадження таких інноваційних освітніх технологій, як проєктна технологія, технологія розвитку критичного мислення, які, у першу чергу, забезпечують активізацію пізнавальної самостійної діяльності учня, реалізацію навчання через дослідження, уможливлюють ефективну реалізацію компетентнісного підходу в освітньому процесі. Окреслені технології можливо активно використовувати в умовах дистанційної та змішаної форм навчання через використання широкого кола цифрових інструментів та за рахунок можливостей вебплатформи «Всеукраїнська школа онлайн».
       Авторський колектив Українського інституту розвитку освіти підготував посібник «Використання освітніх онлайн-матеріалів: сучасні підходи і технології Нової української школи».
       Посібник присвячений викладанню предметів природничої, громадянської та історичної, мовно-літературної (в частині англійської мови) освітніх галузей.
        У навчально-методичних матеріалах педагоги знайдуть відповіді на наступні питання:
  • компетентнісний підхід в освітньому процесі;
  • проєктна технологія та її реалізація в освітньому процесі;
  • критичне мислення: працюємо з інформацією;
  • модель 5Е: концепція реалізації в освітньому процесі;
  • інтелект-карти: переваги та методичні аспекти використання в
  • освітньому процесі;
  • можливості Всеукраїнської школи онлайн для організації дистанційного та змішаного навчання.
Завантажити посібник можна за покликанням:
https://osvita.ua/doc/files/news/885/88586/metodychni-rekomendacziyi.pdf 
четвер, 15 грудня 2022

Перспективний план підвищення кваліфікації на 2023 рік

№ 

Тема (напрям, найменування)

Суб’єкт підвищення кваліфікації

Обсяг (год.)

Вид

Форма

Строки

1

«Модернізована бібліотека - це реально!: імперативи, можливості, зусилля»

Покровський район

2

Методичний діалог

онлайн

січень

2

«Мова – культура - традиції: бібліотечний контекст»

Саксаганський район

2

Майстерня професійного розвитку

онлайн

лютий

3

«Від креативного бібліотекаря до обдарованого здобувача освіти сучасної української школи»

Металургійний район

2

Методичний калейдоскоп

онлайн

березень

4

«Сучасний бібліотекар: нові технології - нові можливості»

Центрально-Міський район

2

Творча майстерня

онлайн

квітень

середа, 26 жовтня 2022

Вебінар про інклюзивне середовище в бібліотеці навчального закладу.

Сьогодні шкільні бібліотекарі Інгулецького району розпочали цикл методичних заходів з метою обміну досвідом, своїми професійними наробками з колегами міста. Тема нашого вебінару «Створення інклюзивного середовища в шкільній бібліотеці для забезпечення всебічного розвитку дитини, як показник рівня свідомості нації». Розпочався вебінар відео-оглядом ресурсних кімнат навчальних закладів району. Потім бібліотекар КГ №82 Алла Савка показала цікавий фільм про роботу педагогічного колективу свого закладу з дітьми з обмеженими можливостями. Керівник МО шкільних бібліотекарів Інгулецького району Вікторія Гаркуша (КГ №99) підготувала презентацію за темою вебінару на матеріалі з власного досвіду. Бібліотекар КГ №73 Еліна Ковтун на високому методичному рівні розповіла про роботу своєї Бібліолабораторії «INKLib» з конкретними рекомендаціями щодо проведення інклюзивних заходів, особливо підкреслила відповідальну роль ведучого такого заходу, необхідність ретельної оцінки успішності кожного проведеного заходу. Я робила коментований огляд виставки інклюзивної літератури нашої бібліотеки «Життя без обмежень» - не просто коротко викладала зміст творів, а розповідала про прототипів героїв книг, їх намагання виборювати для людей з інвалідністю безбар’єрне середовище та інклюзію в різних сферах життя, про історію написання книг. І закінчили ми наш захід (що називається «вишенькою на торті») чудовою презентацією оновленої бібліотеки КГ №98 по-сучасному зонованої, із новими меблями та книгами. І ще важливе доповнення – нам пощастило провести вебінар як раз між двома тривогами цього дня, в спокійній обстановці.





cереда, 21 вересня 2022

ІНТЕРНЕТ-СЕМІНАР
"ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ БІБЛІОТЕКИ
ЗАКЛАДУ ОСВІТИ 
В СУЧАСНИХ УМОВАХ:
ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ.
ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З БІБЛІОТЕЧНИМ ФОНДОМ"

Учасник онлайн-зустрічі – Інна Георгіївна Лобановська (ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського);
Модератор – Людмила Володимирівна Крижко (КЗ "ЗОІППО" ЗОР).


Місце проведення: сторінка "Робота з фондом" блогу "Шкільна бібліотека в меді@просторі“; платформа Zoom.

вівторок, 6 вересня 2022
Сьогодні відбулося перше в цьому 2022-2023 навчальному році методичне об'єднання шкільних бібліотекарів Інгулецького району під головуванням незмінного керівника Віти Вікторівни Гаркуші. Тема: "Ефективне використання інтернет-ресурсів в дистанційній роботі шкільної бібліотеки під час воєнного стану". Відсутніми були бібліотекарі ліцею №127 та гімназій №82 та №101. Віта Вікторівна підкреслила необхідність зміни під час воєнного стану форми роботи з користувачами: заходи проводимо дистанційно обов'язково спільно з класними керівниками та педагогом-організатором; активно займатися самоосвітою і мати сертифікати про навчання. Порадила використати рекомендації бібліотеки ім. В. Сухомлинського при підготовці заходів Місячника шкільних бібліотек, відвідувати сайт "Бібліородзинки Виноградівщини", брати ідеї для своєї роботи. Із невідкладних справ - оновлення обліку підручників у курсі "Школа", оформлення документів про передачу підручників в інші навчальні заклади. В добру путь, шановні колеги!

четвер, 17 лютого 2022

Сьогодні шкільні бібліотекарі Покровського району під головуванням керівника РМО Олени Маліци провели онлайн-конференцію "Модернізована бібліотека - це реально: імперативи, можливості, зусилля". Цікавий був матеріал про Наукову медіабібліотеку Покровського ліцею, про ігрофікацію (бібліотекар КГ №33 Світлана Кривенко) та віртуальні виставки (КГ №62).




середа, 24 листопада 2021
Сьогодні Довгинцевський район провів онлайн-конференцію "Популяризація читання за допомогою інновацій". Для себе я відмітила виступи бібліотекарів  школи №87 Фоменко Ірини та Вініченко Ганни про інноваційні мобільні технології - мобільні додатки.



середа, 27 жовтня 2021
Сьогодні віртуально відвідали Творчу лабораторію Тернівського району "Цілі сталого розвитку та умови їх реалізації у шкільній бібліотечній практиці". У чаті побачила реєстрацію моїх колег з КГ №59, 127, 99 та 73.
Нам показали дуже цікаві наробки: 1) Про освітній онлайн-курс "Цілі сталого розвитку. 2) Торкнулися питань гендерної рівності. 3) Екології (Про воду та екологічні квести).Бібліотекар з КГ№117 провела цікаву краєзнавчу мандрівку Тернівським районом. Родзинкою виступу бібліотекаря КГ №116 став "Календар здоров'я". А бібліотекар КГ №61 у своїй чудовій презентції згадали цікавий Польсько-український проєкт "17 цілей сталого розвитку", в якому я також брала участь. 
Зустріч була цікавою і змістовною.


п'ятниця, 3 вересня 2021 

Дорожня карта КЗ «ЦПРПП» КМР для шкільних бібліотекарів

Вересень:

Майстер-клас «Індивідуальне обслуговування читачів: імідж та етика професійної поведінки бібліотекаря» (Тернівський район КЗШ №110)

Жовтень:

 Творча лабораторія «Цілі сталого розвитку та умови їх реалізації у шкільній бібліотечній практиці» (Тернівський район КЗШ №27)

Листопад:

Конференція «Популяризація читання за допомогою інновацій» (Довгинцівський район, сервіс Google Meet)

Грудень:

Коворкінг «Творча співпраця шкільної та дитячої бібліотек з формування читацького інтересу школярів» (Металургійний район, КЗШ №26)

Січень:

Просвітницька галявина «Модернізована бібліотека - це реально!: імперативи, можливості, зусилля» (Покровський район, КЗШ №52)

Лютий:

Круглий стіл «Створення інклюзивного середовища у шкільній бібліотеці для забезпечення всебічного розвитку дитини як показника рівня свідомості нації» (Інгулецький район КГ №99)

Березень:

Методичний калейдоскоп «Від креативного бібліотекаря до обдарованого здобувача освіти сучасної української школи» (Металургійний район, КГ№95)

Квітень:

Майстерня професіного розвитку «Мова - культура- традиції: бібліотечний контекст» (Саксаганський район, КСШ №70)

Травень:

Майданчик фахівця «Вплив сучасних технологій на трансформацію функцій та технологічних процесів бібліотеки» (Покровський район, КГ №49)

четвер, 25 лютого 2021
Бібліотекарями Довгинцівського району на платформі Zoom був проведений методичний семінар на тему "Бібліотека в інформаційному середовищі". Відкрила семінар керівник МО бібліотекарів Довгинцівського району бібліотекар КЗШ №130 Надія Божко. Вона запропонувала для роботи колегам платформи Canva, Genial.ly Дженіалі, Кахут. Чудово представили використання віртуальних виставок та презентацій в дистанційній роботі.


четвер, 4 лютого 2021


понеділок, 18 січня 2021

Про проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2020-2021 н.р. у 4 та 8 класах

Відповідно до Порядку проведення конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, на виконання наказів Міністерства освіти і науки України повідомляємо, що з метою організації прозорого вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 4 та 8 класів, які можуть видаватися за кошти державного бюджету:

            заклади загальної середньої освіти заповнюють спеціальну форму вибору підручників та передають результати вибору в паперовому та електронному вигляді до органу управління освітою, якому вони підпорядковані, для 4 класу – до 09 лютого 2021 року, 

для 8 класу – до 17 березня 2021 року;

            органи управління освітою узагальнюють результати вибору, здійснені підпорядкованими йому закладами загальної середньої освіти, та передають їх у паперовому та електронному вигляді за місцезнаходженням до відповідного департаменту (управління) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій для 4 класу – до 10 лютого 2021 року, 

для 8 класу – до  18 березня 2021року.


11.01.2021
28.12.2020
Сьогодні пропоную увазі моїх колег нову статтю з блогу "Нова освіта" на тему залучення учнів до читання "Буктрейлер як варіант творчого домашнього завдання".
16.12.2020
На порталі "Нова освіта" стали друкувати багато цікавих статей на різноманітні теми. Із останніх, що мені сподобалися, для вас, колежаночки: "П'ять інтерактивних методів навчання" та "20 інтерактивних методів викладання".


-----------------------------------------------------------
Світ  один на всіх (інклюзивна освіта)
«Дитина - це зелений паросток, з якого починається могутнє дерево людської думки, діяльності, вчинків, пристрастей, поривань, зіткнень».
В. Сухомлинський
Інклюзивне навчання є одним із основних напрямів реформування системи освіти в багатьох країнах світу, мета якого – реалізація права на освіту осіб з особливими освітніми потребами (далі – осіб з ООП) без дискримінації. В основі трансформації системи освіти і розвитку інклюзивного навчання лежать, перш за все, правові акти – конвенції, декларації – провідних міжнародних організацій: Організації Об’єднаних Націй (ООН), ЮНЕСКО та ін. Сучасне міжнародне законодавство визнає право осіб з ООП, які традиційно розглядалися як одержувачі соціальної допомоги, суб’єктами права, які мають право на освіту на засадах рівних можливостей.  Такі документи, як Загальна Декларація прав людини (ООН,1948), Конвенція про боротьбу з дискримінацією (ЮНЕСКО,1960), Конвенція про права дитини (ООН, 1989), Всесвітня декларація «Освіта для всіх» (1990), Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для осіб з інвалідністю (1993), Саламанкська декларація і рамки дій (1994), Дакарські рамки дій «Освіта для всіх»: виконання наших загальних зобов’язань (2000) передбачають заходи, що свідчать про зростання розуміння і обізнаності про права осіб з  особливими освітніми потребами на освіту.
Визнання інклюзії як ключової передумови для забезпечення права на освіту активізувалось впродовж останніх років і закріплене в Конвенції про права осіб з інвалідністю – першому обов’язковому для всіх держав до виконання документі, що містить концепцію інклюзивної освіти .
Інклюзивна освіта має пріоритетне значення для забезпечення якісної освіти усіх дітей, у тому числі дітей з ООП, а також для побудови інклюзивного суспільства.
Мета інклюзивної освіти — зробити так, аби жоден із дітей з особливими освітніми потребами не відчував себе іншим, зайвим, небажаним.
Згідно зі ст. 3 Закону України «Про освіту» в Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Дітям з особливими освітніми потребами, як і всім іншим, гарантовано право на доступ до освіти, на можливість отримувати досвід і знання.
Згідно з ЮНЕСКО інклюзивне навчання – це «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі».  Метою інклюзивного навчання є покращання навчального середовища, в якому вчитель і учні відкриті до різноманіття, де гарантується забезпечення потреб учнів і повага до їх здібностей та можливостей бути успішними.
    Провідна ідея гуманістичної концепції вітчизняної освіти – проголошення людини найвищою цінністю суспільства, формування ставлення до дитини як до самоцінності, а до дитинства – як до важливого самостійного періоду в житті
людини. Одним з напрямів гуманізації всієї системи освіти, що відповідає пріоритетам державної політики у сфері освіти (особистісна орієнтація освіти, створення рівних можливостей для дітей та молоді у здобутті якісної освіти), є інтегрування дітей з особливостями психічного та фізичного розвитку в
загальноосвітній простір України. Для дітей з особливими потребами реалізація своїх конституційних прав на освіту за місцем проживання та їх 
повноцінна інтеграція в суспільство можливі за організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах .

Шановні вчителі!  Ці сайти допоможуть вам в вашій роботі.  Безкоштовний сервіс для взаємодії  вчителів та батьків
          

Вчителям української мови та літерату

Вчителям фізики
Методична література

Середня школа (7-9 класи)
 Заліковий зошит для тематичного оцінювання навчальних досягнень із фізики 7 клас. Автор: Ф.Я. Божинова, О.О. Кірюхіна.
Експрес-контроль. Фізика 7 клас.
Фізика. 8 клас: Комплексний зошит для контролю знань. Автор: Божинова Ф. Я.
Фізика. 8 клас: Тестовий контроль знань. Автор: Кирик Л.А.
Фізика. 9 клас: Комплексний зошит для контролю знань. Автор: Божинова Ф. Я.
Інструкції до лабораторних робіт з фізики. 7-9 класи. Автор: Арестенко Г. П.
Усі уроки фізики. 9 клас. Вид. група «Основа»
Фізичні диктанти 7–9 класи. Автор Н.М. Максимова
Матеріали для перевірки знань учнів з фізики. 7–9 класи. Автор: Борщ В.М.
План-конспекти з фізики для 7 класу (серія "Мій конспект") Автор: Євлахова О. М., Бондаренко М. В.
План-конспекти з фізики для 8 класу (серія "Мій конспект") Автор: Євлахова О. М., Бондаренко М. В.
Старша школа (10-11 класи)
Фізика. 10 клас. Академічний рівень. Комплексний зошит для контролю знань. Автор: Божинова Ф. Я.
Фізика. 10 клас. Рівень стандарту. Комплексний зошит для контролю знань. Автор: Божинова Ф. Я.
Фізика. 11 клас. Академічний рівень: Зошит для лабораторних робіт і фізичного практикуму. Автор: Божинова Ф. Я.
Тест-контроль. Фізика. 11 клас. Академічний рівень: Зошит для самостійних та контрольних робіт.
Фізичний практикум у класі та вдома. 10 клас. Автор: Каплун С.В., Решетняк В.Г.
Усі уроки фізики. 10 клас. Рівень стандарту. Автор: Кирик Л. А.
Усі уроки фізики. 10 клас. Академічний рівень. Автор: Кирик Л. А.
Фізика. Розв'язки завдань державної підсумкової атестації. 11 клас
Мультимедійний посібник "Інтерактивні плакати з фізики для 11 класу"
Підготовка до ЗНО
Фізика. Експрес-підготовка. ЗНО-2012. НОВА СПЕЦИФІКАЦІЯ 2012. Автор: Ненашев І.Ю.

Фізика. Експрес-підготовка. ЗНО. СПЕЦИФІКАЦІЯ 2010 (ЛІТЕРА)
Фізика. Комплексна підготовка. ЗНО. СПЕЦИФІКАЦІЯ 2010 (ТІМО)
Фізика. Репетитор. ЗНО. СПЕЦИФІКАЦІЯ 2010 (ТІМО)

Фізика. Типові тестові завдання. ЗНО. СПЕЦИФІКАЦІЯ 2010 (ТІМО)
Фізика: Комплексне видання.(2011)
Фізика. Комплексне видання. ЗНО. СПЕЦИФІКАЦІЯ 2010 (ЛІТЕРА)
Фізика. Довідник. ЗНО. СПЕЦИФІКАЦІЯ 2010 (ЛІТЕРА)
Готуємось до уроків
Вчителям географії
Географія
http://geo-teacher.at.ua/
Справжня швидка методична допомога для вчителя географії чи студента - географа.
http://world.freeglobus.com
теорія та нові підходи до вивчення географії
http://worlds.ru/
Сайт містить відомостіпро різні країни
http://www.countries.ru/
Країни світу
Вчителям історії
Історія
http://direktor.at.ua/_dr/1/01595015.jpgДля істориків
http://izbornyk.org.ua/
літописи історії України
www.mignews.com.uaновини з України
сайт призначений для вчителів історії та права
www.doba.lviv.ua
сайт Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін
www.litopys.kiev.ua
літописи історії України
www.lawlibrary.ru
сайт Юридичної наукової бібліотеки.
http://www.school.edu.ru/catalog.asp?cat_ob_no=6&oll.ob_no_to=
Каталог ресурсів з історії
Вчителям хімії
Хімія
http://chemists.at.ua/для вчителів хімії
http://gplider.at.ua/dir/12
Для вчителів хімії (сайт Гуляйпільського колегіуму «Лідер»)
http://cnit.ssau.ru/organics/index.htm
Підручник з органічної хімії
http://www.informika.ru/text/database/chemy/Rus/chemy.html
Підручник з хімії
http://school-sector.relarn.ru/web_quests/Chemistry_Quest/index.html
Web-квест з хімії
http://www.school.edu.ru/catalog.asp?cat_ob_no=24&oll.ob_no_to=
Каталог ресурсів з хімії
http://alhimik.ru/abitur/abit3.htmlАлхімік
Вчителям англійської мови
Англійська мова
http://www.english.language.ru/
Англійська мова.ru
http://www.efl.ru/links/exercises/
Посилання на ресурси, для тих хто вивчає англійську мову
http://www.school.edu.ru/catalog.asp?cat_ob_no=794&oll.ob_no_to=
Каталог ресурсів з англійської мови
http://englishtips.org/
Тут ви знайдете будь-якийпідручник з англійської мови,різноманітні довідникикниги для читання и аудируванняпосібники з колекціями ігр, кросвордівзагадок, тематичих вправ та ін.
busyteacher.org
Різноманітні таблиці, схеми в цілому,матеріал який охоплює всі процеси,використовуваний нами в навчальному процесі:вивченняграмматикилексики, аудирування,тренування письмової та розмовної мови.
online ресурси для вчителіва також навчальні матеріали, статті, публикаціїведучих авторів.
http://www.britishcouncil.org/learning-teaching.htmenglishteachers.ru.
ресурс на англійськійа також плани уроків та завдання на відпрацьовування всіх видів мовної діяльності.
Необмежена кількість вже готових для друку уроків, завдань, карток ви знайдете на сайтіМатеріали тут завжди оновлюються та поповнюються.
Вчителям початкових класів
Інформатика та технологія
http://informatic.org.ua/
Для вчителів інформатики
http://oles.at.ua/
Для вчителів інформатики
http://informatic.org.ua/forum/13-722-1
форум інформатиків України
http://teachlab.ucoz.ua/
Творча лабораторія вчителя інформатики
http://www.vasromanter.narod.ru/
Сайт для вчителів інформатики, учнів та батьків, яким потрібна допомога в світі інформаційно-комунікаційних технологій
http://www.dlab.kiev.ua
вчитися ніколи не пізно, шановні викладачі! Переконайтесь в цьому на сайті Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем.
http://www.osp.ru/school/
Міністерство освіти і науки України Інформаційні технології. Світ ПК. Компьютер у школі
http://www.school.edu.ru/catalog.asp
Каталог посилань з інформатики
http://trudovik45.ucoz.ru/
До вашої уваги пропонуємо персональний сайт вчителя технології.
http://www.domovodstvo.fatal.ru/
Все для вчителя технології
http://www.trudovik.narod.ru/
Відкритий освітній проект вчителя технології
http://elhovka.narod.ru/html/techno.htmнгл
Документація для вчителя технології
Російська мова
http://www.rusword.com.ua/
Мир слова русского” Сайт присвячений слову російському – російській філології у всіх її іпостасях.
http://www.iro.yar.ru:8100/resource/distant/russian_language/praktik/st2_tr.htm
реалізація принципів розвивальногонавчання Л.В. Занкова на уроках російської мови у середній школі
Астрономія, зоологія
http://astro.physfac.bspu.secna.ru/project
Астрономія для школярів
http://www.zooclub.ru/
зооклуб (все про тварин)
http://plife.chat.ru/index.htm
енциклопедіядивовижнихфактівпро тваринний світ
Організаторам дозвілля
http://www.library.kherson.ua/activities/lib_net_activities.htm
сценарії шкільних свят, бібліотечних акцій 
http://www.allbest.ru/
тестування он-лайн, електронні бібліотеки
http://days.peoples.ru/
календар знаменних дат і подій. Дні народження видатних людей, історичні події, а також повний календар всього року по днях.
http://www.cl.ru/education/lib/
Сценарии уроков и внеклассных мероприятий
http://www.debryansk.ru/~lpsch/index.htm
Інформаційно-методичний сайт “Вчитель - учень”
http://avnsite.narod.ru/kruk.htm
Просто деякий корисний матеріал
http://lolmolod.narod.ru/g_sbor/
Сценарії ігор та конкурсів
http://www.cl.ru/education/lib/data/r00065.htmВікторини
http://schoollessons.narod.ru/
Позакласні заходи до улюбленого свята
07.04.2020  Про вибір проектів підручників для 7 класу на 2020-2021 навч. рік




Витяг з протоколу №9
засідання педагогічної ради
Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  №114
Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Від 06.04.2020 року
Голова педагогічної ради – Хорькова Л.В.
Секретар – Рудакова Т.А.
Присутні – 48 осіб
З   питання  «Про вибір та замовлення підручників з історії та інформатики для учнів 7 класу на 2020-2021 навчальний рік»
Слухали:
Маслову І.М., завідуючу шкільної бібліотеки, яка повідомила, що на виконання листів Міністерства освіти і науки України від 22.01.2020 №1/9-39 «Про забезпечення виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 07 листопада 2019 року №1409 (зі змінами), від 02.03.2020 №22.1/10-550 «Щодо оголошення висновків Конкурсних комісій конкурсного відбору підручників (крім електронних) для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників (7 клас)  та з метою організації прозорого вибору підручників для учнів 7 класів з 30 березня  по 03 квітня 2020 року учителі   інформатики та історії   ознайомлювалися з фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників для 7 класу, яким за результатами І етапу конкурсного відбору пропонується надати гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Безпосередній вибір проєктів підручників за фрагментами електронних версій їх оригінал-макетів з кожної назви підручника здійснювали вчителі інформатики Офіцинська І.В. та Серченя С.С., учитель історії Дєрусова І.Ю. а саме:
-        «Історія України», підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти, автори Дрібниця В.О., Щупак І.Я., Бурлака О.В., Піскарьова І.О.;
-        «Всесвітня історія», підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти, автори Щупак І.Я., Бурлака О.В., Піскарьова І.О.;
-        «Інформатика», підручник для 7 класу закладів загальної середньої освіти, автори Коршунова О.В., Завадський І.О.
Ухвалили:
  Схвалити вибрані вчителями-предметниками  історії та інформатики  підручники, які складені до чинних навчальних програм на 2020 – 2021 навчальний рік для учнів 7 класів.

Голова педагогічної                                     Хорькова Л.В.
ради КЗШ №114 КМРДО:

Секретар:                                                    Рудакова Т.А.
Члени педагогічного колективу, які здійснили безпосередній вибір проектів підручників:
Офіцинська І.В. –
Серченя С.С. –
Дєрусова І.Ю. -

10.03.2020 Про вибір проектів підручників для 3 класу на 2020-2021 навч. рік






29.01.2020 Книги НУШ
До бібліотеки надійшли навчально-методичні посібники з методики викладання у 1-2 класах закладів НУШ. І ще посібники для учнів 5-6 класів серії “Шкільна бібліотека” – книги для додаткового читання з історії, географії, біології та літератури. Книги цікаві, кольорові, так і просяться до рук.





-----------------------------------
23.05.18
НАКАЗ
«Про підсумки проведення загальношкільної акції «Живи, книго!»
Згідно наказу по школі №232/1 «Про організацію та проведення загальношкільної акції «Живи, книго!» та з метою формування  в учнівської молоді інформаційної культури читання, бібліотечно–бібліографічних знань, виховання бережного ставлення до книги, підвищення статусу шкільної бібліотеки педагогічний колектив та учні школи №114 включилися у проведення загальношкільної акції «Живи, книго!», що проходила з 20 вересня 2017 року по 30 квітня 2018 року. Цим наказом було створено та затверджено склад шкільного оргкомітету (журі) та затверджено заходи щодо проведення у школі загальношкільної акції «Живи, книго!»
Учні бібліотечних активів класів склали бібліотечний сектор школи (це 29 учнів з 5-11 класів). В залежності від виконуваних обов’язків учні були об’єднані в групи ( група «Книжкова лікарня», медіа-група, технічна група, група чистоти і порядку), обрані шефи для роботи з учнями початкової ланки школи та відповідальні за шпаківні у педіатричному відділенні міськлікарні та дитячому кафе «Капітошка».
Одне з завдань групи по роботі з підручниками – проведення загальношкільних рейдів по перевірці стану збереження підручників. Результати рейдів заносилися у загальношкільний «Екран збереження підручників» у кутку «Живи, книго!».  Протягом  2017- 2018 навчального року  було проведено 2 рейди. За результатами рейдів випускалися стіннівки «Книга дякує…» і «Книга скаржиться…». Всі прізвища учнів доводилися до відома класних керівників, батьків, проводилася робота по виправленню зауважень. Переможцями у загальношкільній акції по збереженню підручників «Живи, книго!» стали учні 6-Б класу (кл. керівник С.М. Плотян). В індивідуальному змаганні кращими визнано таких учнів:
5-А клас – Алєксєєва Діана;
5-Б клас – Васянович Дар'я, Буйвол Михайло, Манжос Катерина;
5-В клас – Захаров Артем;
6-Б клас – Григораш Данило;
6-В клас – Федорук Єлизавета;
7-Б клас – Щіпанова Єлизавета, Тарараченко Артур;
8-Б клас – Печерських Богдан.
З метою виховання читацької культури, для поліпшення роботи щодо збереження бібліотечного фонду систематично проводилися бібліотечно-бібліографічні уроки з учнями школи відповідно до їхніх вікових особливостей згідно з «Планом проведення бібліотечно-бібліографічних занять», урок-гра «Шануймо книгу» (для учнів 2 класів) та свято «Посвячення у читачі» (для учнів 1 класів) (свято провели учні 8-А класу Задорожня Вікторія та Мамонова Яна, Крикун Олександра (6-Б клас), Пліскановська Кіра (5-А клас) та Коржук Настя (5-Б клас)).
Загальношкільні благодійні акції «Книга в дарунок шкільній бібліотеці» та «Книга для шпаківні» були об’явлені на початку навчального року. Найактивнішу участь в них взяли учні Єва Остапчук (5-В клас), Ілля Чадов (8-Б клас), Олександра Крикун (6-Б клас), Софія Кулакова (6-А клас), Олександра Крук (3-В клас), Діана Сай (9-Б клас), Софія Рог (9-А клас), Костя Шпак (4-В клас), Кирило Сай (6-А клас), учні 6-А та 2-А класів. Всього за рік діти подарували 76 книг. Деякі з цих книжок вже радують маленьких читачів у шпаківеньках у дитячому відділенні міськлікарні та кафе «Капітошка», деякі відправлено до приватної бібліотеки Дмитра Ружевича, інші – будуть поставлені влітку на баланс шкільної бібліотеки.

Виходячи із вищезазначеного, наказую:
  1. Класному керівнику 6-Б класу Плотян С.М. оголосити подяку за сумлінне ставлення до службових обов’язків за добросовісну роботу щодо раціонального використання та збереження бібліотечного фонду.
  2. В наступному навчальному році класним керівникам і вчителям-предметникам проводити систематичну роботу по збереженню підручників та навчальної літератури.
  3. Завідуючій бібліотекою Масловій І.М. винайти шляхи поповнення шкільної бібліотеки літературою сучасних українських та зарубіжних письменників для дітей початкової та середньої ланки.
  4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з НВР Іванцову Т.М.

        Директор КЗШ № 114                                                                Л.В.Хорькова
----------------------------------------
15.03.18
Грандіозна подія цієї весни: подвійний інтернет-марафон!
Удвічі більше знань і спілкування з фахівцями!
Описание: https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f33/1/16/2705.png 26–27 березня — 3-й міжнародний інтернет-марафон на тему «Світові освітні практики. Досвід Канади»! 7 спікерів із Канади (Торонто, Вінніпег, Едмонтон) розкажуть про устрій системи освіти в Канаді, поділяться напрацюваннями та найсучаснішими методами викладання, дадуть рекомендації в контексті реформи освіти України.
Згідно з міжнародними рейтингами Pisa за 2017 рік, канадські підлітки є одними з найосвіченіших у світі. Країна має найвищі освітні результати в математиці, природничих дисциплінах і читанні. Не пропустіть унікальний шанс перейняти досвід однієї з прогресивніших систем освіти!
Описание: https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f50/1/16/2757.png Реєструйтеся на міжнародний інтернет-марафон тут: https://goo.gl/1k33Hh
Описание: https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f33/1/16/2705.png 28–29 березня — дні українських спікерів. Ми обрали тему, що стосується кожного освітянина: «Навчання у сучасній українській школі». Ви зустрінетеся з новими та вже знайомими улюбленими спікерами, серед яких — сертифіковані тренери НУШ! Обговоримо стратегії формування нового, позитивного освітнього простору та шляхи професійного зростання. Ви більше дізнаєтеся про цифрові інструменти для вчителя, методи впровадження компетенцій та отримаєте відповіді на актуальні питання у сфері освіти. Реєструйтеся просто зараз на вебінари українських спікерів тут: https://goo.gl/SdMFA3
Описание: https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f84/1/16/1f381.png🎁 Але це ще не всі приємності!
Оголошуємо розіграш комплектів дисків на школу! Серед учасників, що зареєструються на будь-який вебінар 28 або 29 березня, ми розіграємо 10 комплектів дисків серії «Електронний конструктор уроку». У кожному комплекті — 43 диски для вчителів початкових класів, старшої школи та класних керівників.
Для участі в розіграші потрібно виконати такі умови:
1. Зареєструватися за посиланням 
https://goo.gl/SdMFA3
2. Поставити «+» у коментарях до цього запису.
3. Поділитися цим записом на своїй сторінці
10 переможців буде обрано за допомогою сервісу генерування випадкових списків 
https://www.random.org
Запрошуйте реєструватися своїх колег — чим більше вчителів від вашого навчального закладу візьме участь, тим більше шансів отримати комплект дисків для всієї школи!
Долучайтеся до найпотужнішого професійного заходу для вчителів України! Участь у всіх вебінарах, як завжди, безкоштовна. Завантажити детальні програми кожного дня інтернет-марафону можна у формі реєстрації.


 Інтернет – марафон «Навчання в сучасній українській школі»
 (програма)
1. 28 БЕРЕЗНЯ 10-00 – 11-00 Педагогіка успіху - стратегія радісного навчання. Калошин Володимир
2. 28 БЕРЕЗНЯ 11-15 – 11-55 Класный класний керівник. Колеснік Лариса
3. 28 БЕРЕЗНЯ 12-10 – 13-50 Хмарні технології на уроках української мови і літератури: плюси і мінуси. Ісаєв Віталій
4. 28 БЕРЕЗНЯ 14-05 – 14-45 Як розвивати критичне мислення на уроках української Довбій Наталія
5. 28 БЕРЕЗНЯ 15-00 – 15-40 Психологічно безпечне освітнє середовище. Про право вибору та формування спільних цінностей. Жадан Олена
6. 28 БЕРЕЗНЯ 15-55 – 16-35 Як «Нова українська школа» реалізується у проекті «Початкова школа: освіта для життя». Мірошникова Ольга
7. 28 БЕРЕЗНЯ 16-50 – 17-30 Методи навчання, що допоможуть дитині любити школу, а вчителеві - проводити цікаві уроки. Юрченко Оксана
8. 29 БЕРЕЗНЯ 10-00 – 10-40 Цифрова навчальна школа – за і проти. Тихоновецька Інга
9. 29 БЕРЕЗНЯ 10-55 – 11-35 СКІНДи (сучасні колективно-індивідуальні навчальні дійства) як стратагемні новинки проти примітивізму в освіті. Остапчук Олександр
10. 29 БЕРЕЗНЯ 11-50 – 12-30 Малокомплектний сільський навчальному заклад. Бути оптимістом та виходити за рамки села. Платко Ірина
11. 29 БЕРЕЗНЯ 12-45 – 13-45 Формування громадянської компетентності у базовій школі: підходи та матеріали. Чушак Христина
12. 29 БЕРЕЗНЯ 14-00 – 14-40 Цифрові науково-навчальні програми як ідеальний інструмент залучення учнів під час вивчення предметів STEM. Олексишин Андрій
13. 29 БЕРЕЗНЯ 14-55 – 15-35 Використання освітньої технології BYОD у сучасній школі. Панкратьєва Вікторія
14. 29 БЕРЕЗНЯ 15-50 – 16-30 "Використання Google forms (гугл форм) в освітньому процесі". Світлана Возна
15. 29 БЕРЕЗНЯ 16-45 – 17-20 Google-клас – нові можливості для ефективного навчання. Табарчук Ірина

----------------------------------------
14.02.18
Вчителі школи зробили вибір підручників для навчання в 5 класі:



----------------------------------------
12.01.18














МОН затвердило перелік підручників для 5-х класів


Міністерством освіти затверджений перелік шкільних підручників для 5 класу, яким наданий гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.
До переліку включено 48 назв підручників для учнів 5-го класу з різних шкільних предметів, у тому числі підручників для навчальних закладів, викладання у яких відбувається мовами національних меншин.

Передбачається, що визначені підручники можуть бути видані за кошти державного бюджету в 2018 році.
Освіта.ua
---------------------------------------------
12.01.18
Опубліковано перелік змін у програмі для учнів перших класів, що навчатимуться з 2018-го року
---------------------------------------------
11.01.18










МОН підготувало рекомендації з розробки підручників


Міністерством освіти розроблені Методичні рекомендації, яких мають дотримуватись потенційні автори при роботі над підготовкою підручників для учнів 10 класів.
Документом визначено рекомендації щодо формування підручників за навчальними предметами, а також визначено концептуальні засади створення підручників.
У відомстві, звертаючись до потенційних авторів наголошують, що інформація, подана у підручнику, має відповідати сучасному стану науки та враховувати, що зміст та обсяг освітніх матеріалів визначається навчальною програмою з предмета.
«Авторське структурування змісту підручника має бути обґрунтованим і не призводити до його перевантаження», - йдеться у рекомендаціях.
Окрім того, авторам рекомендовано уникати малоцікавого тексту, невиразної збідненої мова, плутанини у термінології, використання мовних штампів, громіздких висловлювань тощо.
«Філософія Нової української школи вимагає від підручника нового покоління виконання як традиційних дидактичних функцій (інформативної, трансформаційної, мотиваційної, систематизувальної, інтегративної, самоконтролю, розвивальної, виховної тощо), так і нових (розвитку самостійної пізнавальної діяльності учнів у інформаційному просторі, розвитку ключових і предметних компетентностей). Тому перед освітянами, науковцями стоїть нелегке завдання – пошук ефективних механізмів проходження всіх етапів написання та впровадження в практику підручників», - наголошують автори рекомендацій з підготовки підручників.
Освіта.ua
---------------------------------------------
09.01.18
Школа КЗШ №114 – територія для творчого простору
Бути просто пересічним вчителем сьогодні замало. Потрібно крокувати разом з часом,і, навіть, трохи попереду, тому що суспільство швидко змінюється. Самовдосконалення, самоосвіта, аналіз та синтез результатів , моніторинг,розробка стратегії розвитку є актуальними, як ніколи.

9 січня 2018року у КЗШ №114 пройшла педагогічна рада з теми «Психологічний комфорт на уроці як умова ефективності соціалізації учнів»(Іванцова Тетяна Миколаївна). Творча група, яка працювала над планом педагогічної ради, запропонувала досить насичену та цікаву програму методичного заходу. Питання, яке було поставлене на порядок денний, є досить актуальним для сучасного вчителя. Роботу колективу було спрямовано на реалізацію обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства». За основу діяльності взято слова видатного педагога В.О.Сухомлинського «Учитель повинен знати, що відбувається в душі кожної дитини, з чим вона прийшла до школи, щоб не допустити жодного болючого дотику до вразливого дитячого серця». Оскільки 2018 рік пройде під гаслом Нової української школи, мету педагогічної ради підпорядковано завданням, сформульованим у концепції нової української школи: «… ми маємо виконати три завдання: підтримати та навчити вчителів, створити новий освітній простір і привести у школи сучасні технології». На методичному заході надано реальну, діючу допомогу вчителям у розвитку їх майстерності, змогу активно розкрити свій творчий потенціал. В умовах становлення Нової української школи дуже важливим є розвиток зацікавленості в колег у підвищенні свого методичного рівня, можливо, навіть створення здорової конкуренції, яка сприятиме особистому самовдосконаленню.(текст Іванцова Т.М.)
---------------------------------------------
Наказ №232/1 від 20.09.2017 р.
Про організацію та проведення
 загальношкільної акції «Живи, книго!»

Згідно річного плану роботи школи, з метою посилення ролі книги в навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу, поліпшення роботи щодо збереження підручників, художньої, науково-популярної та іншої літератури, виховання поваги до праці людей, які її створюють, а також залучення підростаючого покоління до книги як джерела знань, культурних надбань та цінностей українського народу, наказую:
1.                  Організувати та провести загальношкільну акцію «Живи, книго!» впродовж 2017 – 2018 навчального року.
Термін: вересень 2017 року – квітень 2018 року.
2.                  Створити та затвердити склад шкільного оргкомітету та журі з проведення загальношкільної акції «Живи, книго!» у складі:
Іванцова Т.М. – голова комісії, заступник директора з НВР;
Маткобожик В.В. – член комісії, голова ПК;
Маслова І.М. – член комісії, завідуюча бібліотекою;
Розуменко Т.В. – член комісії, лаборант;
Маркітан А. – член комісії, учениця 9-А  класу.
3.                  Затвердити заходи щодо проведення загальношкільної акції «Живи, книго!»:
3а. Класним керівникам:
·                    Створити в кожному класі (5 – 11 класи) бібліотечний актив з 2-3 учнів.
·                    Провести бесіди з учнями 2-11 класів та їх батьками про участь школярів у загальношкільній акції «Живи, книго!».
·                    У кожному навчальному кабінеті оформити куточки «Живи, книго!».
·                    Проводити перевірку стану збереження підручників в класах – один раз на місяць.
·                    Підсумки перевірок відображати в «Екрані збереження підручників».
·                    Своєчасно та за допомогою батьків ремонтувати підручники.
·                    Забезпечити своєчасне та в повному обсязі здавання в бібліотеку отриманого комплекту підручників. Термін – травень 2018 року.
3б. Шкільному бібліотекарю:
·                    Загальношкільні рейди по перевірці стану збереження підручників проводити два рази на семестр – жовтень, грудень 2017 р. та лютий, квітень 2018 р.
·                    Регулярно вивішувати інформацію про результати загальношкільних рейдів на загальношкільному стенді «Живи, книго!».
·                    Формувати в учнів бережливе ставлення до книги шляхом проведення бібліотечно-бібліографічних занять.
·                    Організувати та провести Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. Термін – жовтень 2017 року.
·                    Організувати та провести «Тиждень дитячого читання» на весняних канікулах.
4.                  Підсумки загальношкільної акції «Живи, книго!» узагальнити наказом по школі, переможців нагородити грамотами.
Термін: до 29 квітня 2018 року.
5.                  Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з НВР Іванцову Т.М.


        Директор КЗШ №114                                          Л.В.Хорькова     

--------------------------------
Наказ №172 від 01.09.2017 р.
Про відповідальність класних керівників за
за збереження отриманих комплектів підручників

    З метою збереження наявних фондів підручників, системи постачання та розповсюдження літератури, створення основи для організації навчальної діяльності на уроках та вдома, забезпечення учнів підручниками
НАКАЗУЮ:
1. Завідуючій бібліотекою школи:
    1.1 Проінформувати учителів про наявність навчальних посібників у школі і поповнення фондів науково-методичної літератури та зробити звіт про забезпеченість підручниками учнів школи на 2017-2018 навчальний рік.
Термін: до 31 серпня 2017 року.
    1.2 Підготувати акти та видати підручники на класи.
Термін: до 05 вересня 2017 року.
    1.3 Суворо контролювати збереження наявного фонду підручників у бібліотеці.
    1.4 На початку 2017-2018 навчального року створити учнівський актив бібліотеки для участі в організації і проведенні загальношкільної акції за збереження підручників «Живи, книго!».
Термін: до 15 вересня 2017 року.
    1.5 В кінці навчального року скласти графік повернення класними керівниками отриманих комплектів підручників, контролювати стан збереження підручників.
Термін: до 25 травня 2018 року.
2. Класним керівникам:
    2.1 Особисто на початок навчального року одержати комплект підручників на клас за актом видачі із бібліотеки.
    2.2 Визначити стан одержаних підручників, при необхідності провести заміну або ремонт.
    2.3 Нести особисту матеріальну відповідальність за одержаний комплект підручників впродовж навчального року (Додаток 1).
    2.4 Поінформувати батьків про можливості шкільної бібліотеки щодо забезпечення учнів підручниками, ознайомити з правилами користування навчальними посібниками, які учні одержують у шкільній бібліотеці. Виступити з рекомендаціями батькам щодо збереження підручників у домашніх умовах.
    2.5 Визначити в класі відповідальних за збереження підручників (члени бібліотечного сектору школи).
    2.6 Ознайомити учнів з «Пам’яткою учасника загальношкільної акції «Живи, книго!» та з критеріями оцінювання стану збереження підручників.
    2.7 Включитися в загальношкільну акцію «Живи, книго!» та акцію «Книга в дарунок шкільній бібліотеці».
   2.8 Запланувати виховні заходи щодо збереження підручників.
   2.9 Разом з учнями та батьками оформити в класі куточок «Живи, книго!», в якому повинен бути «Екран збереження підручників учнями класу».
   2.10 Постійно здійснювати контроль за станом збереження підручників. Один раз на місяць, разом з відповідальними за стан збереження підручників учнями, виставляти оцінку в «Екран збереження» і в щоденники учням класу. На батьківських зборах аналізувати результати перевірок стану збереження підручників.
   2.11 Організовано в кінці навчального року здати підручники в бібліотеку. При необхідності провести ремонт підручників за допомогою батьків.
3. Усім учителям заборонити використання в школі підручників та навчально - методичної літератури без грифу Міністерства освіти і науки України.
4. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на заступника директора з НВР Іванцову Т.М.
          
 Директор школи                                                                         Л.В. Хорькова

З наказом ознайомлені:
Маслова І.М.
  Класні керівники

Додаток 1
Список класних керівників КЗШ №114,
які несуть особисту відповідальність за збереження  комплектів підручників
впродовж 2017 – 2018 навчального року

Клас
ПІБ класного керівника
Підпис
1-А
Христофорова Наталія Леонідівна

1-Б
Красуля Вікторія Вікторівна

1-В
Шалай Світлана Миколаївна

2-А
Сехіна Оксана Григорівна

2-Б
Комович Ірина Вікторівна

2-В
Шкуровська Ірина Олександрівна

3-А
Шемякіна  Олена  Петрівна

3-Б
Піскунова  Анжела  Вікторівна

3-В
Каленик  Ірина  Едуардівна

4-А
Коноваленко  Лариса  Анатоліївна

4-Б
Бучко  Світлана  Анатоліївна

4-В
Прозорова Тетяна Юріївна

5-А
Орлянська Світлана Григорівна

5-Б
Омелянчук Ніні Никифорівна

5-В
Маслова Ірина Анатоліївна

6-А
Дєрусова Ірина Юріївна

6-Б
Плотян Світлана Миколаївна

6-В
Дюміна Світлана Ігорівна

7-А
Козоброд Тетяна Сергіївна

7-Б
Євтушенко Світлана Іванівна

8-А
Маткобожик Вікторія Миколаївна

8-Б
Дєрусова Ілона Юріївна

9-А
Калинич Людмила Андріївна

9-Б
Погоріла Каріна Віталіївна

9-В
Рудакова Таміла Анатоліївна

10-А
Брезгіна Алла Олександрівна

10-Б
Грицай  Олена  Василівна

11-А
Матвієнко Олена Павлівна

11-Б
Лещенко Лариса Григорівна



----------------------------------------------------------------------------
21.07.2017
Зміни в навчальних програмах 9, 10 та 11 класів
----------------------------------------------------------------------------
15.06.2017
Оновлені навчальні програми на сайті МОН України
----------------------------------------------------------------------------
07.06.2017
Матеріали для підготовки Першого уроку 2017 - 2018 навчального року


----------------------------------------------------------------------------
05.05.2017 
Потреба у підручниках для учнів 9 класу загальноосвітніх
навчальних закладів 
Код ЗНЗ у Репозитарії: 10032
Назва ЗНЗ: Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114
Криворізької міської ради Дніпропетровської області
Область (місто): Дніпропетровська область
Район/ОТГ:
Населений пункт/район міста: Кривий Ріг
Електронна адреса ЗНЗ: kzsch114@ukr.net
Мова(и) навчання: Українська
Форма власності: Комунальна або державна
Прогнозована кількість учнів 9 класу: 105
Підручники для 9 класу 
«Українська мова» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
1 Заболотний В.В., Заболотний О.В. 35
«Всесвітня історія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
63 Щупак І.Я. 105
«Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням філології»
підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
10 Караман С. О., Горошкіна О. М., Караман О. В., Попова Л. О. 70
«Основи здоров’я» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
157 Тагліна О. В. укр. 105
«Українська література» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
*Форма заповнюється і роздруковується виключно із Репозитарію
Сторінка 1/4
ID документа: 7825
ID Автори Мова Кільк.
12 Борзенко О.І., Лобусова О.В. 105
«Англійська мова (9-й рік навчання)» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
27 Несвіт А.М. 105
«Зарубіжна література» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
41 Ніколенко О. М., Зуєнко М. О., Стороха Б. В., Туряниця В. Г.,
Орлова О. В.
105
«Історія України» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
53 Пометун О.І., Гупан Н.М., Смагін І.І. 105
«Основи правознавства» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
72 Ремех Т.О., Пометун О.І. укр. 105
«Мистецтво» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
78 Масол Л.М. 105
«Алгебра» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
86 Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. укр. 105
«Геометрія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
95 Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. укр. 105
«Біологія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
100 Задорожний К.М. укр. 105
«Географія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
*Форма заповнюється і роздруковується виключно із Репозитарію
Сторінка 2/4
ID документа: 7825
ID Автори Мова Кільк.
112 Кобернік С. Г., Коваленко Р. Р. 105
«Фізика» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
120 Бар’яхтар В. Г., Довгий С. О., Божинова Ф. Я., Кірюхіна О. О. укр. 105
«Хімія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
131 Гранкіна Т. М. 105
«Трудове навчання (обслуговуючі види праці)» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних
закладів
ID Автори Мова Кільк.
143 Ходзицька І.Ю., Тименко В.П., Горобець О.В., Безносюк О.І. 62
«Трудове навчання (технічні види праці)» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних
закладів
ID Автори Мова Кільк.
147 Терещук А. І. 43
«Інформатика» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
150 Бондаренко О. О., Ластовецький В.В., Пилипчук О.П., Шестопалов
Є. А.
укр. 105
«Російська мова (9-й рік навчання) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням
українською мовою» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
ID Автори Мова Кільк.
164 Баландіна Н.Ф. 105
------------------------------------------------------------------------------------------
19.04.2017
Інформація про результати вибору електронних версій
оригінал-макетів підручників, поданих на конкурсний
відбір проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх
навчальних закладів

Назва ЗНЗ:                              Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №114
                                         Криворізької міської ради Дніпропетровської області
 Область (місто):                        Дніпропетровська область
 Район/ОТГ:
 Населений пункт/район міста:  Кривий Ріг
 Електронна адреса ЗНЗ:                  kzsch114@ukr.net
 Мова(и) навчання:Українська
Кількість учнів у 8-х класах: 72
   Підручники для 9 класу  
 «Українська мова» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                                  Мова          Кільк.
   2    Пентилюк М.І., Омельчук С.А., Гайдаєнко І.В., Ляшкевич А.І.                                        18
 «Українська література» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                          Мова          Кільк.
   12   Борзенко О.І., Лобусова О.В.                                                                        72
 «Англійська мова (9-й рік навчання)» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                            Мова          Кільк.
   27   Несвіт А.М.                                                                                         72
 «Зарубіжна література» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                                    Мова          Кільк.
   41   Ніколенко О. М., Зуєнко М. О., Стороха Б. В., Туряниця В. Г.,                                       72
       Орлова О. В.
 «Історія України» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                             Мова          Кільк.
   53   Пометун О.І., Гупан Н.М., Смагін І.І.                                                               72
 «Всесвітня історія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                          Мова          Кільк.
   63   Щупак І.Я.                                                                                          72
 «Основи правознавства» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                      Мова          Кільк.
   72   Ремех Т.О., Пометун О.І.                                                                            72
 «Мистецтво» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                              Мова          Кільк.
   78   Масол Л.М.                                                                                          72
 «Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням філології»  підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                                     Мова          Кільк.
   10   Караман С. О., Горошкіна О. М., Караман О. В., Попова Л. О.                                         54
 «Алгебра» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                         Мова          Кільк.
   86   Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С.                                         Укр.            72
 «Геометрія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                          Мова          Кільк.
   95   Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С.                                         Укр.            72
 «Біологія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                          Мова          Кільк.
 100    Задорожний К.М.                                                                     Укр.            72
 «Географія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                Мова          Кільк.
 112    Кобернік С. Г., Коваленко Р. Р.                                                     Укр.            72
 «Фізика» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                                         Мова          Кільк.
 120    Бар’яхтар В. Г., Довгий С. О., Божинова Ф. Я., Кірюхіна О. О.                       Укр.            72
 «Хімія» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                 Мова          Кільк.
 131    Гранкіна Т. М.                                                                      Укр.            72
 «Трудове навчання (обслуговуючі види праці)» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних  закладів
  ID   Автори                                                                                                                        Мова          Кільк.
 143    Ходзицька І.Ю., Тименко В.П., Горобець О.В., Безносюк О.І.                                          45
 «Трудове навчання (технічні види праці)» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних
 закладів
  ID   Автори                                                                              Мова          Кільк.
 147    Терещук А. І.                                                                                       27
 «Інформатика» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                                                                     Мова           Кільк.
   150  Бондаренко О. О., Ластовецький В.В., Пилипчук О.П., Шестопалов                          Укр.              72
       Є. А.
 «Основи здоров’я» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                   Мова           Кільк.
   157  Тагліна О. В.                                                                           Укр.              72
 «Російська мова (9-й рік навчання) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням
 українською мовою» підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
  ID   Автори                                                                                   Мова           Кільк.
   164  Баландіна Н.Ф.                                                                                            72

-------------------------------------------------------------------------------------------
19.04.2017
--------------------------------------------------------------------------------------------
3.04.2017
Розпочалася робота вчителів України з Репозитарієм підручників для учнів 9 класу - вони повинні переглянути виставлені на конкурс та вибрати для роботи  у 2017 - 2018 навчальному році. Виставка "Працюємо для розвитку та освіти дітей (на допомогу вчителю - предметнику)" створена із методичних матеріалів, отриманих директором школи Хорьковою Л.В. на І - му Міжнародному Освітньому Форумі у м. Харкові.


--------------------------------------------------------------------------------------------

15.03.2017
Для вчителів початкових класів

------------------------------------------------------------------------------------------------
13.03.2017
-------------------------------------------------------------------------------------------------
20.01.2017
-------------------------------------------------------------------------------------------------
22.11.2016
http://www.barabooka.com.ua/shpargalka-dlya-vchitelya-literaturne-chitannya-1-4-klas/
-------------------------------------------------------------------------------------------------
7.11.2016
-------------------------------------------------------------------------------------------------
3.11.2016
--------------------------------------------------------------------------------------------------
31.07.2016
--------------------------------------------------------------------------------------------------
9.05.2016
--------------------------------------------------------------------------------------------------
9.05.2016
--------------------------------------------------------------------------------------------------
10.02.2016
---------------------------------------------------------------------------------------------------
10.02.2016
---------------------------------------------------------------------------------------------------
3 лютого 2016 року
---------------------------------------------------------------------------------------------------
30 січня 2016 року
----------------------------------------------------------------------------------------------------
30 січня 2016 року
----------------------------------------------------------------------------------------------------
30 січня 2016 року
ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ (ЗА ПРОГРАМОЮ INTEL «НАВЧАННЯ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО» (ВЕРСІЯ 10.1)http://oin.in.ua/informatsijno-komunikatsijni-tehnolohiji-na-urokah-zarubizhnoji-literatury-za-prohramoyu-intel-navchannya-dlya-majbutnoho-versiya-10-1/
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Комментариев нет:

Отправить комментарий