Всім любителям футболу пропоную перевірити свої знання термінів цієї цікавої гри. Розпочинаємо!
Сторінки блогу
среда, 30 ноября 2022 г.
вторник, 22 ноября 2022 г.
Афоризми Григорія Сковороди
Афоризми Григорія Сковороди - це невмируща мудрість, яка є вічною і актуальною для українців, справжнє джерело знань і життєвої мудрості. Великий український філософ кілька століть тому проповідував істини, які є актуальними і нині. Читаючи ці афоризми, розумієш усю філософську глибину особистості Григорія Сковороди.
Напередодні ювілею славетного просвітника пропоную розшифрувати афоризми, написані мовою емодзі. Впевнена, буде цікаво!
пятница, 18 ноября 2022 г.
вторник, 15 ноября 2022 г.
Година спілкування "Толерантність - мистецтво жити разом"
Сьогодні у мене в бібліотеці були гості (віртуальні, звичайно!): з учнями
п’ятих класів ми розмовляли про дуже важливу рису характеру людини –
толерантність. Давно я не бачила стільки знайомих дитячих облич одночасно! Діти
активно обговорювали мультфільм «Каструлька Анатоля», давали визначення терміну
«толерантність», з цікавістю (сподіваюсь!) знайомилися з творами світової
літератури, в яких розглядається тема етнічної (расової, класової)
толерантності, та з новими книгами сучасних українських письменниць Анастасії
Степули та Лариси Денисенко про розмаїття та
рівність людей, що оточують нас. Земля не є надто великою, вона — наш
спільний дім, всі люди в якому — сусіди. А для того, щоб людство успішно
розвивалося, треба знаходити спільну мову. І саме Міжнародний день
толерантності має нагадати нам про необхідність без агресії сприймати думки,
погляди та ідеї, які не збігаються із власними, про терпимість до чужого
способу життя, релігійної, національної й культурної належності, мови, звичаїв,
цінностей, почуттів, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду.
пятница, 11 ноября 2022 г.
Книгу за мову
Знайомтеся, це - Вероніка Ковальчук, учениця 5-А класу нашої гімназії. Саме вона найшвидше і правильніше розгадала мовні головоломки про українські прислів'я. І отримала в нагороду чудовий подарунок - новісіньку, тільки що з друку, збірку "Тато читає" (ініціатор і упорядник збірки Євгенія Пірог). Вероніка пообіцяла прочитати книжечку і в родині, і з однокласниками також. До книги увійшли повчальні та веселі вірші, хвилюючі оповідання сучасних українських авторів - тож дітям буде що обговорити і над чим замислитися.
Вероніка та Євгенія Пірог. |
четверг, 10 ноября 2022 г.
Цьогоріч святкуємо так...
Сьогодні я вперше взяла участь в написанні Радіодиктанту національної єдності. Вдчуття: під час написання - хвилювання через швидкий темп диктування, я катастрофічно не встигала за Адою Роговцевою; після написання - хвилювання через зміст диктанту, дивування вибором авторкою теми, відчуття справжньої єдності людей та твоєї причетності до важливої справи. Про помилки не думала, з нетерпінням чекатиму дня перевірки. А потім повернулася до мовних ігор, які придумую весь цей тиждень. Дякую юним знавцям української мови із 5-А та 5-Б класів Дарині Кожушко, Поліні Фоміній, Вероніці Ковальчук, Дарії Данілюк та Альоні Найдьоновій, які активно виконали запропоновані головоломки на знання прислів'їв. Поздоровляю Вероніку з перемогою і чекаю у бібліотеці для отримання обіцяного книжкового подарунку. Тож, світлина далі буде!
среда, 9 ноября 2022 г.
вторник, 8 ноября 2022 г.
Крилатим ґрунту не треба
Фразеологічний практикум для старшокласників
Сподіваюсь, старшокласникам і, навіть, дорослим (батькам) також не буде зайвим відволіктися від проблем сьогодення і пограти, а заразом і перевірити свої знання фразеологізмів, і, навіть, збагатити своє мовлення влучними і образними висловами. Сьогоднішня гра - ускладнена версія вчорашньої: тепер треба сформулювати фразеологізм, "угледівши" його в малюнку. Художники А.І. Артюх, М.В. Ленська, Д.А. Мелких та В.Н. Родін створили дуже зрозумілі і смішні малюнки-підказки.
понедельник, 7 ноября 2022 г.
Фразеологічний практикум
"Не бійся заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля!"
(Максим Рильський)
Бібліотека нашої гімназії дуже багата на словники та довідники з української мови. На уроках, за допомогою книжкових виставок учні мали можливість ознайомитися з цим різноманіттям. Для дистанційного відзначення Дня української писемності та мови цьогоріч я звернулася до двох фразеологічних словників упорядників С.В. Волкова та В.А. Забіяки, захопилася чудовими образними малюнками художників А.І. Артюха, М.В. Ленської, Д.А. Мелких, В.Н. Родіна і пропоную моїм читачам мовні ігри на знання фразеологізмів. Наскільки бідною, примітивною стає наша мова без фразеологізмів! І навпаки, яка красива, багата, образна мова в того, хто влучно, доречно їх уживає. Сьогодні дві гри для молодших читачів: "Поламайте голову над фразеологізмами" та "Відгадай фразеологізми!" Сподіваюсь, старшим, дорослим також не буде зайвим відволіктися від проблем сьогодення, допомогти (якщо треба) у виконанні вправ.