пятница, 23 декабря 2022 г.

Зима? Зима! Канікули!

 Настав вільний від занять час! Канікули! Пропоную нову інтерактивну гру "Прислів'я та приказки про зиму". Весело та розумно проводьте час! З прийдешніми Новорічними святами поздоровляю! Миру, щастя, радості всім нам бажаю!






Загадки про зиму

 Вашій увазі представляю кросворд із загадок про зиму. Сподіваюсь, ви весело і корисно проведете час!

Питання до кросворда:

1.    1. Він так морозить,

Так старається,

Що сам від холоду

Зд-р-ригається.

2.    2. Прив’яжи – йдуть,

Одв’яжи – стануть.

3.   3.  Прозорий, мов скло,

А не вставиш у вікно.

4.   4.  Біле, як сорочка,

Пухнасте, як квочка,

Крил не має, а гарно літає.

Що то за птиця,

Що сонця боїться?

5.   5.  Шумить, гуде і все горою йде.

6.   6.  Сам не біжить, а стояти не дозволяє.

7.    7. В новій стіні, в круглім вікні

Вибито шибку, а вночі вставлено.

8.    8. Зимою спить, а літом шумить.

9.   9.  Крута гора – що не крок, то й нора.

1010. На подвір’ї – біло-біло,

Ні стежиночки нема.

Завихрило, засвистіло –

Знов до нас прийшла …


Зимові канікули! Час погратися!

 Створила кілька інтерактивних ігор на зимову тематику. Ось "Поетичні візерунки" - треба пригадати (або вгадати!), який поет який із віршів написав. 




среда, 14 декабря 2022 г.

Онлайн-марафон з цифрової грамотності

 13 грудня брала участь у онлайн-марафоні "Жінка - лідерка в цифровому просторі" (був чудовий день - освітлення не відключали зовсім!). Метою заходу є посилення спроможності й упевненності жінок в користуванні цифровими пристроями та послугами. Ведуча Антоніна Букач дуже грамотно вела захід, а сам захід був чітко спланований по активностях для взаємодії - були доповіді спікерів про власний досвід і досягнення, навчальні сесії щодо роботи з мобільними пристроями, спілкування наживо під час інтерактивних перерв. Маю, навіть, бейдж про участь у марафоні. Сподобалося дуже, але відчуваю необхідність додатково переглянути запис та національний проєкт Дія. Цифрова освіта.

#OMfW1312

пятница, 2 декабря 2022 г.

До ювілею Григорія Савича Сковороди

 Григорія Савича Сковороду без перебільшення можна вважати однією з центральних постатей України, Генієм і Батьком української філософії. Його філософія справила величезний вплив на людей в усьому світі. Сковорода входить, за версією Юнеско, до п’яти мудреців світу – разом із Сократом, Конфуцієм, Спінозою і Махатмою Ганді. Їх усіх об’єднує принцип: «жив, як учив».

До 300-річного ювілею славетного просвітника у бібліотеці гімназії було створено книжкову виставку "Григорій Сковорода - джерело духовної величі" про життя та творчість мандрівного українського філософа, підготовлено буклет про цю виставку. Для навчання та цікавого дозвілля учнів я створила інтерактивну гру "Розшифруй афоризми Григорія Сковороди" (бо вони написані мовою емодзі!) та форму-квест за відомим афоризмом письменника. Афоризми Григорія Сковороди - це невмируща мудрість, яка є вічною і актуальною для українців, справжнє джерело знань і життєвої мудрості. Тож, ще раз прочитайте ці афоризми, осягніть філософську глибину особистості Григорія Сковороди.