среда, 2 апреля 2025 г.

Славний ювілей Майстра Казки

 2 квітня виповнюється 220 років від дня народження геніального найвідомішого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Твори данського письменника увійшли до золотого фонду світової класичної літератури. За свою письменницьку діяльність (а це більше 40 років!) Андерсен створив більше 200 казок, які були перекладені 125 мовами. Українською першим переклав казки з данської письменник Михайло Старицький у 1873 році, ще за життя Ганса Крістіана Андерсена. Я поздоровляю Майстра Казки із славним ювілеєм і запеняю, що його творчість житиме вічно в серцях великих і малих читачів! Запрошую передивитися презентацію-вікторину "Королівство казок Андерсенія", поринути у чарівний світ, створений геніальним Майстром Казки.








пятница, 21 марта 2025 г.

21 березня - Всесвітній день поезії

Продовжується, але добігає кінця Тиждень читання поезії, а з ним і наш чудовий відеомарафон "На крилах поезії". На мою думку, Тиждень був захоплюючим і для учасників, які показали нам свої акторські здібності, смаки, відчуття поетичного слова, і для нас - пересічних глядачів-шанувальників, бо ми захоплювалися, співпереживали, милувалися, раділи всьому побаченому і почутому з відео. Дякую родинам, що підтримують своїх активних дітей, допомогли із вибором поезії або і в написанні родинного вірша. Дякую класним керівникам, що вірять у можливості своїх учнів і розвивають їх здібності. Поздоровляю всіх нас із Всесвітнім днем поезії! А подарунок прийміть від учениці 5-Б класу Катерини Кузнєцової (раніше було її відео) - авторський вірш "МОЯ УКРАЇНА":

За бескидами, за дібровами,

Кришталевими водоспадами,

Заховала красу – причаїлася,

Україна моя зажурилася.

Кольоровими барвами вквітчана,

Оберемками трав приголублена,

Україна моя зажурилася,

Недокохана, недолюблена.

Закохайтесь в свою Україноньку,

В її землі родючі, нескорені,

Говоріть, люди, рідною мовою,

Пам’ятайте козацькії корені.

Віра!

Мова!

Калина!

Полюбіть – захистіть Україну!








четверг, 20 марта 2025 г.

Відеомарафон "На крилах поезії"

 Сьогодні нам дарують відео читання авторського (вірніше спільно-родинного) вірша "Сімейний вогник". Відчувається любов, розуміння справжньої родини, значущості кожного в ній, навіть, котика, а тому й міцності родинних стосунків, незгасимості родинного вогника. Вірш читає Катерина Мунтянова, учениця 7-А класу.

#тижденьпоезії2025



среда, 19 марта 2025 г.

До дня народження Ліни Костенко

 Сьогодні День народження найвідомішої сучасної української поетеси Ліни Костенко. Учасники нашого відеомарафону "На крилах позії" сердечно вітають поетесу і на честь такого гарного ювілею читають її відомі проникливі вірші.

Тімур Цюпка, учень 3-А класу Криворізької гімназії №114, читає вірш "Про Україну".


Вірш "Цей ліс живий" читає Катерина Кузнєцова, учениця 5-Б класу.


Іван Єрмоленко, учень 3-А класу, також по своєму читає вірш "Про Україну".


У нашому відеомарафоні взяли участь мама та сестра Івана Єрмоленка. Мама Анна читає вірш саме поетеси-ювілярки Ліни Костенко: "Життя іде і все без коректур".


#марафон_лінакостенко_2025

#тижденьпоезії2025




вторник, 18 марта 2025 г.

Відеомарафон "На крилах поезії"

 Наш відеомарафон продовжується: вчора у бібліотеці біля книжкової виставки, присвяченої життю та творчості Тараса Григоровича Шевченка, прочитала вірш поета учениця 2-А класу Злата Навальнєва. Сьогодні надійшли відео від Максима Мороза (6-В клас), який читає поезію Лесі Українки та учня 3-А класу Тимура Афім'їна. До Національного Тижня читання поезії Тимур дуже чуттєво, виразно читає вірш своєї рідної талановитої сестри Іляни, яка навчається в 8-А класі нашої гімназії.



воскресенье, 16 марта 2025 г.

Національний Тиждень читання поезії - 2025

 Наш відеомарафон "На крилах поезії" розпочинає учениця 3-Б класу Маргарита Солтис. Надихає, що дівчинка обрала такий серйозний "дорослий" вірш, але прочитала його з розумінням і виразно. Відчувається зацікавленість та турбота родини, в якій дитина точно виросте крилатою. Та Маргаритка вже з крильцями!

Відеомарафон присвячений Національному Тижню читання поезії, який ініціював Український інститут книги з 17 по 22 березня. Тема Тижня: "Пісня тисячі голосів". Цей тиждень — нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.

Малюнок Маргарити до вірша Ліни Костенко "Крила".


среда, 12 марта 2025 г.

Літературний вечір пам'яті Тараса Григоровича Шевченка

 Океан Шевченкової творчості не має меж, його можна вивчати все життя, так і не збагнувши до кінця. Це таке багатогранне, дивовижне мистецьке явище, можна узагальнити хіба що словом – геній. І на думку сучасного художника Андрія Єрмоленка: "Справжній Шевченко – це не пам'ятник, не скам'янілий бюст. Він живий. Він у кожному, хто бореться за Україну." В кожному з нас, сучасному українцеві! Кожний пересічний громадянин має знати факти з життя Тараса Григоровича Шевченка так же гарно, як про рідних батька та маму (це на мою думку...). Літературний вечір пам'яті поета "Шевченко сьогодні" був інтерактивним, пізнавальним та веселим.














пятница, 21 февраля 2025 г.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Увесь неосяжний світ, його незлічені вияви, все, чого вже немає, і що буде колись, віддзеркалено в мові. Вона дає змогу переноситись у чудесний, фантастичний, неосяжний світ. Рідну мову зберігають і передають із покоління в покоління, вона оточує нас, живе з нами всюди і завжди.

З об'єктивних причин весь тиждень учні гімназії навчаються дистанційно. То ж поздоровлення із святом лише за допомогою ШІ.










понедельник, 17 февраля 2025 г.

пятница, 14 февраля 2025 г.

14 лютого - Міжнародний день дарування книг

 Сьогодні відзначається найтепліше книголюбське свято - День дарування книг. Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу: бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книга – один із найцінніших винаходів людства, вона сіє правду, добро, любов; вона дасть нам відповіді на всі запитання і гарну пораду; навчить жити, любити і працювати заради щастя, заради самих себе і своїх рідних.

Максим Мороз, учень 6-В класу

Іляна Афім'їна, учениця 8-А класу



четверг, 13 февраля 2025 г.

"Кохання - поезія і сонце життя"

 До Дня закоханих підготувала книжкову виставку "Кохання - поезія і сонце життя". І, звичайно ж, про любов до книги та читання ("валентинки" створені за допомогою штучного інтелекту).










среда, 5 февраля 2025 г.

Меми про Всесвітній день читання вголос

 







5 лютого читаємо голосно!

 Щорічно у першу середу лютого відзначається Всесвітній день читання вголос. Учні 4-Б класу порадували нас спільним читанням вірша Лесі Українки "Давня весна". Щиро дякую класному керівнику Вікторії Вікторівні Красулі та родині Боняківських за надіслані відео.

Spoiler: знаю, що учні 3-В класу готують сюрприз до Дня закоханих у книги.


Анна Боняківська тимчасово проживає у Польщі, але також взяла участь у голосному читанні вірша Лесі Українки "Давня весна".




четверг, 30 января 2025 г.

среда, 29 января 2025 г.

Всеволод Нестайко - добрий янгол української дитячої літератури

30 січня виповнюється 95 років від дня народження Всеволода Зіновійовича Нестайка. Всеволод Нестайко — видатний дитячий письменник, твори якого відомі в Україні та світі. Попри всі пафосні звання, письменник у житті був веселим, щирим і душею компанії, такими ж веселими життєлюбами є і герої його книжок. І якщо вам хочеться додати яскравих фарб та безтурботності у ваше життя, то читайте Нестайка. Його твори справді "сонячні, життєствердні, після яких хочеться жити на повну силу , насолоджуватись романтикою буднів і завжди почуватися дитиною». 

До ювілею письменника підготувала інтерактивний плакат - книжкову виставку "Добрий янгол української дитячої літератури" - заходьте за покликанням, натискайте на інтерактивні кнопки та дізнайтеся багато цікавих фактів із життя та творчості Всеволода Нестайка, про книги письменника, що можна взяти для читання в нашій бібліотеці. Є кілька сюрпризів!.. Приємного перегляду!









вторник, 28 января 2025 г.

среда, 15 января 2025 г.

У бібліотеці - обновка

 У бібліотеці гімназії з'явилася нова цікава гра-бродилка "Морська подорож". Нею поділилася Людмила Василівна Хорькова. Сьогодні вже спробували грати дівчатка із 4-А класу. Гра цікава, велика, багато ходів треба зробити, щоб дістатися фінішу. Та ще все залежить і від удачі гравця, бо придумано багато пасток - можна потрапити із середини маршруту на самий початок. Гра є гра, тільки перерви дуже швидкоплинні!





пятница, 10 января 2025 г.

Щедрий книжковий дарунок

 Книги не повинні стояти на засклених полицях, вони повинні читатися! В цьому твердо впевнена учениця 8-А класу Іляна Афім'їна, яка сьогодні щедро подарувала бібліотеці гімназії книги, із яких "виросла". 

Щиро вдячні родині Афім'їних за таке вагоме поповнення нашого бібліотечного фонду! Дякуємо за виховання талановитої доньки Іляни - гордості нашої гімназії, неодмінної щорічної переможниці різноманітних літературних (вірніше, творчих!) конкурсів на різних рівнях (аж до Всеукраїнського!). За батьківську мудрість і розуміння важливості книги у розвитку і вихованні дитини!




среда, 8 января 2025 г.

"Штучний інтелект: новий вимір освіти"

 Сьогодні брала участь у проведенні педради "Штучний інтелект: новий вимір освіти" (інтерактивний воркшоп). Враження про користь проведенного часу очікуємо від колег. А я хочу сказати, що відчуваєш себе просто справжнім чарівником з інструментами штучного інтелекту! І закохала мене в диво-продукти від ШІ філологиня зі Львова Анна-Марія Богосвятська. Зацікавленим колегам раджу підписатися на її Телеграм-канал для вчителів "Сильні крила"  та сайт "Натхненник". Анна-Марія щиро і безкоштовно ділиться методичними "родзинками" для уроків, які можна застосовувати не лише філологам, а й педагогам-фахівцям з інших навчальних дисциплін. Тож бажаю нам всім плідної співпраці із інструментами штучного інтелекту! За світлини дякую Тетяні Прозоровій.